3 najmodniejsze stylizacje okien, które możesz zastosować we własnym domu

Urządzanie swojego mieszkania to nie tylko zakup najpotrzebniejszych mebli i dodatków, ale i wykonanie aranżacji okien. Wbrew pozorom, to właśnie aranżacje okienne nadają wnętrzom danego stylu, smaku i klimatu, upiększając każde pomieszczenie. Jesteś na etapie wyboru zasłon, rolet bądź firanek? Zapoznajesz się z najnowszymi trendami, ale zupełnie nie wiesz na co się zdecydować? Zobacz najlepsze rozwiązania, wybierz stylizację okien dla siebie i przekonaj się, że tego typu szczegóły mają ogromne znaczenie!

Firanki i zasłony – dla wielbicieli klasyki

Nie ma nic prostszego niż wybór firanki oraz zasłon, dopełniających daną kompozycję. Firanki oraz zasłony od lat goszczą w polskich domach. Nic nie wskazuje na to, by odeszły w niepamięć, ponieważ większość z nas nie wyobraża sobie innej aranżacji okiennej. Zmieniają się jedynie style oraz rodzaje tego typu produktów. Obecnie modne są pastelowe kolory oraz lekkie aranżacje okienne, dlatego świetnie sprawdzą się stonowane, jednokolorowe zasłony oraz ażurowe firanki, które wpuszczą sporo światła do pomieszczenia. Wybór długości czy sposobu ich zawieszenia zależy od Ciebie. Możesz wybrać tradycyjne powieszenie kompletu na karniszu bądź modne obecnie, zamontowanie zasłon zaraz pod sufitem, co powiększa dane pomieszczenie.

Dobierając firanki czy zasłony skup się m.in. na:

materiale, z którego są wykonane,
długości i rodzaju wykończenia,
sposobie wieszania.
Wybierz zestaw, który maksymalnie spełni Twoje oczekiwania, będzie dopasowany do danego pomieszczenia i uatrakcyjni jednocześnie wnętrze domu.

Rolety zewnętrzne – dla nowoczesnych i praktycznych

Zupełnie inne, mające sporo plusów rozwiązanie, to zamontowanie rolet zewnętrznych. Ta niegdyś zupełnie niedoceniana opcja ma obecnie coraz więcej zwolenników. Zamontowanie rolet zewnętrznych sprawia, że nie musisz martwić się już o aranżację okienną. Mechanizm tego typu w każdym oknie to również większe bezpieczeństwo, łatwiejsze utrzymanie ciepła bądź chłodu w domu czy swobodne sterowanie dostępem światła w danym pomieszczeniu. Na etapie wybierania rolet zewnętrznych skup się nie tylko na ich wyglądzie, ale i nowoczesności. Pamiętaj, aby dobrze dobrać napęd i sterowanie tak, by użytkowanie na co dzień było wygodne. Zapoznaj się z ofertą firmy http://sukcesgroup.pl/sklep/pl/yooda/ i wybierz opcję najlepszą dla siebie.

Rolety rzymskie – dla osób przywiązujących wagę do estetyki

Nie chcesz wieszać firanek ani zasłon, ale rolety zewnętrzne wydają Ci się zbyt nowoczesnym rozwiązaniem? Przemyśl opcję w postaci rolet rzymskich. To jednocześnie wygodna aranżacja okna, mocno ozdabiająca pomieszczenie, ale nie wymagająca prasowania. Wzorów, kolorów oraz rodzajów rolet rzymskich jest mnóstwo. Wybór należy do Ciebie. Skomponuj roletę z resztą aranżacji wnętrza i pamiętaj, aby nie przyciemnić zbytnio pokoju. Montując roletę rzymską nie potrzebujesz już firanek, choć samą roletę musisz odpowiednio utrzymać w czystości.

Artykuł partnerski

Komentarze