5 kwestii o których należy pamiętać zaciągając pożyczkę dla swojej firmy

Business men shaking hands

Trudno jest dbać o rozwój firmy bez dodatkowych zastrzyków gotówki, dlatego większość przedsiębiorców decyduje się na zaciągnięcie pożyczki. Dla wielu z nich kredyt jest tym bodźcem, po którym następuje widoczny, dynamiczny wzrost przychodów firmy, spowodowany wprowadzeniem różnych rozwiązań, które trzeba było sfinansować.

Każdy przedsiębiorca zaciągający od czasu do czasu pożyczki dla firmy, bardzo interesuje się tym tematem. Szuka najlepszych ofert, przegląda takie portale jak pozyczka-ratalna.pl oraz czyta artykuły poradnikowe pisane przez ekspertów. To właśnie z nich można dowiedzieć się wielu praktycznych rzeczy, jak np. to, o czym należy pamiętać, zaciągając pożyczkę dla firmy.

5 rzeczy, o których musisz wiedzieć, jeśli chcesz wziąć pożyczkę dla swojej firmy

1. Pożyczka na inwestycję – zrób dobrą kalkulację

Jeśli głównym celem zaciągania pożyczki jest podjęcie jakiejś inwestycji, to przed podpisaniem umowy kredytowej należy przeliczyć szacowany zysk z planowanych działań i porównać go do całkowitego kosztu pożyczki. To podstawowy krok, który musimy wykonać, bo to właśnie on pokaże nam, czy sprawa jest w ogóle warta zachodu. Oczywiście myśląc o korzyściach płynących z danej inwestycji należy brać pod uwagę również korzyści długofalowe, których nie da się przeliczyć na pieniądze.

2. Pożyczka firmowa nie tylko na potrzeby firmy

Warto pamiętać, że wiele firm, szczególnie pozabankowych, udziela pożyczek firmowych, które można przeznaczyć na prywatne potrzeby – np. na spłatę poprzednich zobowiązań finansowych.

3. Odpowiedni termin spłaty pożyczki

Zaciągając jakąkolwiek pożyczkę, nie tylko stricte firmową, należy zastanowić się nad wyborem odpowiedniego terminu spłaty. Osoby prywatne, pracujące u kogoś, zazwyczaj ustalają termin przypadający na dwa, trzy dni po wypłacie. Przedsiębiorcy muszą trochę dłużej zastanowić się nad datą wpłaty raty, ponieważ w ich przypadku wpływy nie są tak bardzo regularne.

4. Wysokość raty ma znaczenie!

Składając wniosek o pożyczkę, warto przeanalizować, jaką ratę jesteśmy w stanie spokojnie spłacić. Możemy również spłacać większe kwoty, niż zostało to ustalone, by w ten sposób szybciej zakończyć kredyt.

5. Wybór dobrej oferty to podstawa

To, gdzie zaciągniemy pożyczkę firmową ma duży wpływ na późniejsze koszty. Osobiście polecamy zapoznać się z ofertą zamieszczoną na stronie www.ratkomat.pl/dla-firm.

Artykuł partnerski

Komentarze