Alex Electro zelektryzuje Białystok. Rusza zlot aut elektrycznych

Będzie to pierwsza taka impreza na Podlasiu. Uczestnicy spotykają się w niedzielę, 26 sierpnia, między godz. 11 a 11.30 na parkingu B Stadionu Miejskiego w Białymstoku. O 11.30 mają ruszyć korowodem na ulicę Przędzalnianą 8A – gdzie znajduje się siedziba firmy Alex Electro. Jeśli ktoś nie zdąży na start parady, może dołączyć w miejscu docelowym – pod siedzibą spółki.

Trasa przejazdu ma biec ulicami Słoneczną, Wiosenną, Wiejską, Legionową, Skłodowskiej, Świętojańską, Mickiewicza, Legionową (ponownie), Skłodowskiej (ponownie), Liniarskiego, Lipową, Dąbrowskiego, aleją Solidarności, aleją Jana Pawła II, aleją Konstytucji 3 Maja, Swobodną, Kołłątaja i Przędzalnianą. Na obszernym parkingu przed Alex Electro przy Przędzalnianej 8A kierowcy mogą liczyć na doładowanie aut, wymianę doświadczeń czy spostrzeżeń.

Zapraszamy na pierwszy zlot aut elektrycznych w Białymstoku. Spotkanie dedykujemy użytkownikom EV, których spotykamy coraz więcej na naszych drogach. Warto poznać się bliżej, dowiedzieć się, jakie mamy wspólne problemy, np. punkty ładowania w Białymstoku, jak też wymienić się doświadczeniami. Sam zlot cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co bardzo nas cieszy – mówi Filip Brzeziński z Alex Electro. – Możemy również zaprezentować nasze produkty, jak stacje ładowania, oświetlenie solarne, e-ławki itp. Jest nam bardzo miło, że możemy liczyć na pomoc również redaktorów portali, takich jak Przedsiębiorcze Podlasie, aby dotrzeć z informacją o zlocie do jak najszerszego grona odbiorców. Zapraszamy bardzo gorąco wszystkich kierowców i zainteresowanych EV w tę niedzielę. Startujemy z parkingu przy stadionie i paradą przez miasto jedziemy na ulicę Przędzalnianą 8A.

Dla uczestników pierwszej edycji Zlotu Aut Elektrycznych organizatorzy przygotowali szykowne, pamiątkowe naklejki. Kierowcy będą mogli napić się pysznej kawy i zjeść kiełbaskę z grilla. Firma Alex Electro chce również pokazać, czym się zajmuje: produkcją ładowarek EV, lamp solarnych, autonomicznych ławek, wiat, bikeportów, mikro systemów zasilania z PV itp.

Postanowiliśmy zorganizować taki zlot, by spotkać i poznać się z podlaskimi kierowcami samochodów elektrycznych – wyjaśnia w rozmowie z naszą redakcją Tomasz Płoński, kierownik Alex Electro. – Zapraszamy też wszystkich, którzy nie są do końca przekonani do EV. Chcemy otworzyć oczy niedowiarkom, że kierowcy aut elektrycznych są na ulicach, jest ich coraz więcej i nie jest to nic nadzwyczajnego.

Nasz rozmówca podkreśla, że gdy zaczął poruszać się po Białymstoku elektrycznym pojazdem, zwraca większą uwagę na tego typu samochody. Uważa, że jest ich całkiem sporo. Jego zdaniem nieuchronnie wkracza kolejna era w życie ludzi. Tak jak kiedyś PC czy telefony komórkowe były luksusem, tak i auta elektryczne staną się powszechne. Autobusy i skutery już są stosunkowo częstym widokiem na drogach. Według przedstawiciela białostockiej firmy Alex Electro stawiając na rozwój elektromobilności na Podlasiu, udostępniając punkty ładowania możemy stać się bardzo rozwojowym obszarem, na co zwracają uwagę zagraniczni inwestorzy. Wkrótce stacji ładowania powinno przybywać. Mówi o tym chociażby ustawa o elektromobilności z tego roku. Samorządy będą musiały udostępnić kierowcom EV tego typu punkty.

Spółka Alex Electro jest dywizją firmy Alex sp. z o.o., wiodącego producenta i dystrybutora instalacji alternatywnych źródeł zasilania samochodów, utworzoną na fali rosnącego zainteresowania mobilnością elektryczną. Wychodząc naprzeciw trendom e-mobilności, w 2015 roku został powołany zespół specjalistów z doświadczeniem w tworzeniu układów elektronicznych i budowaniu pojazdów elektrycznych. Electro Alex, dysponując bogatym zapleczem technicznym i własnym parkiem maszynowym, realizuje projekty związane z branżą e-mobility. Zajmuje się produkcją i sprzedażą elementów smart city, inteligentnej małej architektury, oświetlenia autonomicznego, ładowarek pojazdów elektrycznych.

Piotr Walczak, fot. Alex Electro

Komentarze