Biznes pod kontrolą GPS

Monitoring pozwala błyskawicznie zlokalizować pojazd firmowy, rozliczyć czas pracy kierowców, zużycie paliwa i załatwić wiele innych spraw. To doskonałe narzędzie do zarządzania flotą, które pozwala na optymalizację kosztów.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i zastanawiasz się, jak podnieść efektywność swoich działań, a jednocześnie znacznie obniżyć koszty związane z obsługą flot pojazdów, to może warto rozważyć takie rozwiązanie, jak monitoring pojazdów. Działający przez całą dobę system umożliwia nie tylko śledzenie na bieżąco poruszających się aut, ale też analizowanie raportów ich dotyczących. To narzędzie wspierające kontrolę, zarządzanie oraz rozliczanie służbowej floty i pracowników w przedsiębiorstwie. Systemy takie jak np. Vehicle Tracking przyczyniają się do lepszego nadzoru właśnie nad tymi obszarami.

Rzeczywiste dane

System monitorowania pojazdów i zarządzania flotą GPS odbywa się w czasie rzeczywistym, 24 h/dobę. Kontrolować można pracę kierowców w określonych godzinach, jak też w ich czasie prywatnym, o ile użytkują wtedy firmowe auto i wyrazili na to zgodę. Weryfikacja tras, czas ich przejazdu, prędkość, z jaką poruszają się auta i inne dane pozwalają ocenić efektywność wykonywanych przez kierowców obowiązków służbowych i wprowadzić ewentualną optymalizację w tym zakresie. Monitoring ukazuje również obraz terminowości dostaw i pozwala lepiej dopracować tę kwestię w praktyce. Przedsiębiorca może przeanalizować odwiedzanych klientów, czas ich odwiedzin, postojów kierowców itd. System zbiera również informacje na temat zużycia paliwa i tego, ile razy je tankowano. W ten sposób można z kolei przeanalizować kwestię kosztów ponoszonych w tym zakresie.

Tendencje światowe

Korzystanie z monitoringu i zarządzania flotą w oparciu o system GPS to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej firm. Według 12. raportu firmy Berg Insight „Fleet Management in Europe” na rok 2017 r., europejski rynek zarządzania flotą nadal dynamicznie się rozwijał. Zdaniem firmy, tylko na terenie Europy Wschodniej, byłych krajów Wspólnoty Niepodległych Państw i Rosji, do końca 2018 r. będzie aktywnych 5,9 mln tego typu rozwiązań (źródło: http://www.berginsight.com/ReportPDF/Summary/bi-fmseries2017-sum.pdf).

Monitoring pojazdów, taki jak np. https://www.visiontrack.com/vehicle-tracking-systems/, pozwala nadzorować osoby zatrudnione na stanowiskach przedstawicieli handlowych, dostawców zaopatrujących sklepy, punkty handlowe, hurtownie i inne miejsca, a także kierowców pojazdów ciężarowych czy budowlanych. Pomaga także w rozliczaniu czasu ich pracy. Raporty są na tyle szczegółowe, że dzięki nim można starannie kontrolować każdy biznes – przynajmniej w tym zakresie.

Artykuł partnerski

Komentarze