Condo- i aparthotele – nowy trend na rynku nieruchomości inwestycyjnych

W pierwszym kwartale bieżącego roku w obiektach noclegowych w Polsce zatrzymało się już 6,3 miliona turystów, którym udzielono 15,8 miliona noclegów. To wzrost o, odpowiednio, 7 i 8,2% w porównaniu do tego samego okresu w roku 2017. Boom na rynku turystycznym wywołał poruszenie wśród inwestorów, prowokując także pytania natury prawnej i finansowej.

Condo- i aparthotele – alternatywa dla tradycyjnych form pomnażania kapitału?

Gdy w Stanach Zjednoczonych i na Zachodzie trwał boom na condo- i aparthotele, nad Wisłą o tego typu o inwestycjach nie mówiło się wcale lub niewiele. W ostatnich latach Polacy coraz częściej lokują nadwyżki kapitału w nieruchomościach. Według danych GUS-u w zeszłym roku odsetek mieszkań z rynku pierwotnego kupionych za gotówkę przekroczył już 70%. Obecnie inwestorzy, w tym także osoby fizyczne, coraz częściej spoglądają w kierunku condo- i aparthoteli. Zwłaszcza że nad Wisłą rynek ten wciąż jest jeszcze nienasycony.

Czy condo- i aparthotele mogą stać się alternatywą dla tradycyjnych form inwestowania nie tylko w największych i najciekawszych turystycznie miastach Polski? O nowym trendzie na rynku nieruchomości rozmawiać będą 24 i 25 września w Warszawie eksperci z branży.

Pierwsza edycja konferencji Forum Apartamentów Inwestycyjnych

Choć rynek nieruchomości daje wiele możliwości inwestycji, każda z nich powinna zostać poprzedzona szczegółową analizą. Rosnąca popularność condoapartamentów wywołuje nie tylko entuzjazm, ale także wiele pytań i wątpliwości. Podczas dwóch dni spotkań i prelekcji w warszawskim hotelu Radisson Blu Centrum eksperci od lat związani z branżą apartamentów inwestycyjnych odpowiedzą na pytania dotyczące przyszłości branży i obalą najpopularniejsze mity. Będą także rozmawiać o strategiach rozwoju i efektywnych sposobach zarządzania apartamentami na wynajem.

Organizatorem wydarzenia jest Nowy Adres S.A. Dwudniową konferencję rozpocznie wykład inauguracyjny Gościa Specjalnego. Dla wszystkich uczestników, ekspertów i sponsorów zostanie przygotowana specjalna strefa Business in Progress. Wszyscy goście będą mogli z odpowiednim wyprzedzeniem umówić spotkanie z wybranymi uczestnikami.

Partnerem merytorycznym konferencji została firma Fortech Consulting, a medialnym magazyn „Świat Hoteli”. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia, ceny biletów oraz plan prelekcji znajdziesz na stronie www.fain.pl. To doskonała okazja, aby poszerzyć wiedzę dotyczącą rynku apartamentów inwestycyjnych i zaplanować długofalową strategię działania.

Artykuł partnerski

Komentarze