,

Europejski Tydzień Startupów w BPN-T już za chwilę!

Biznes, podobnie jak roślina, najlepiej rozwija się w przyjaznym środowisku i w optymalnych warunkach. Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, którego misja brzmi: „Uprawiamy innowacje. Naturalnie!”, już po raz trzeci dołączył do prestiżowego grona organizatorów Startup Europe Week – inicjatywy Komisji Europejskiej. W tym roku, wydarzenia w ramach SEW odbędą się równolegle w 40 krajach Europy.

Dwie poprzednie edycje Startup Europe Week udowodniły, że głód wiedzy o możliwościach uzyskania funduszy na rozkręcenie i rozwój biznesu jest wciąż niezaspokojony. W tym roku, do tego tematu „must be”, dokładamy cykl warsztatów biznesowych dla studentów.

Europejski Tydzień Startupów w BPN-T– bądź z nami w dniach 5 – 9 marca 2018 r.

  • Finansowa rozgrzewka

7 marca br., Startup Europe Week Białystok zainaugurujemy prezentacjami ekspertów z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Politechniki Białostockiej, Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego. Wskażą oni uczestnikom dostępne na różnych szczeblach (w regionie, w kraju i z poziomu UE) fundusze na rozwój projektów biznesowych.

  • Klastry nie tylko dla dużych firm

Tego samego dnia koordynatorzy: Klastra Obróbki Metali (Krajowego Klastra Kluczowego) i Klastra Technologicznego InfoTech, opowiedzą o korzyściach płynących, dla początkujących przedsiębiorców, ze współpracy klastrowej.

  • Nam się udało! Spróbuj i Ty!

Nic tak nie mobilizuje do działania, nie dodaje odwagi i nie napełnia pozytywną energią do działania, jak przykłady tych przedsiębiorców z lokalnego podwórka, którym udało się osiągnąć sukces. Dlatego też, na zakończenie pierwszego dnia, podlascy startupowcy, w tym rezydenci BPN-T, podzielą się z Wami swoimi doświadczeniami. Opowiedzą, m.in. o tym, jak przejść przez „dolinę śmierci”, jak osłodzić gorycz porażki, gdy nam się przytrafi, czy jak „robić skalę”.

  • Warsztaty biznesowe dla studentów

„Startup Booster” to dodatkowa propozycja BPN-T skierowana do studentów. Nie jest ważne jaki kierunek i na którym roku studiujesz. Jeżeli chcesz poznać nowych ludzi, popracować nad swoją kreatywnością, zbudować (może po raz pierwszy?) model biznesowy, oswoić się
z tematyką praw własności intelektualnej, podszlifować sztukę prezentacji, nie zwlekaj i już dziś zapisz się na jeden, lub kilka nieodpłatnych warsztatów.

W ramach „Startup Booster” odbędą się następujące warsztaty:

  • Rozbudzamy kreatywność – 5 marca 2018 r., godz. 16:00 – 17:30

  • Budujemy model biznesowy nowego projektu– 6 marca 2018 r., godz. 16:00 – 17:30

  • Myślimy strategicznie o własności intelektualnej – 7 marca 2018 r., godz. 16:00 – 17:30

  • Trudna sztuka prezentacji – 8 marca 2018 r., godz. 16:00 – 17:30

  • Meet the stars – sieciujemy – 9 marca 2018 r., godz. 16:00 – 17:30

Harmonogram i zapisy znajdziesz na www.bpnt.bialystok.pl

Komentarze