Kominek w mieszkaniu. Czy biokominek ogrzeje salon w bloku?

Middle-aged woman reading book by fireplace

Ogień bez drewna, węgla i bez komina to nie ewenement. Bezpieczny ogień w mieszkaniu w bloku – nieco mniej typowe, prawda? Taką funkcję spełnia biokominek, czyli forma paleniska ze stali nierdzewnej osłonięta szklaną taflą. W trakcie spalania zamiast trującego czadu powstaje dwutlenek węgla i para wodna, które nawilżają powietrze.

Dla romantyków i pragmatyków

Klimat ciepła domowego ogniska i ciepło prawdziwe, które biokominek wytwarza, warto zapewnić we własnym salonie. Charakter danego wnętrza dodatkowo podkreśli indywidualnie dobrana obudowa kominka. Efekt w trakcie palenia wzmocnić można zapachem olejku eterycznego.

Paliwo kominka stanowi bioetanol. Jedna chwila i bezpiecznie uruchomisz palnik oraz zgasisz ogień, więc obsługa jest niezwykle prosta. Nie potrzeba specjalnych zezwoleń wspólnoty mieszkaniowej, ani nikogo innego, by mieć biokominek. Nie może on stanowić głównego źródła ciepła w mieszkaniu, natomiast jego moc grzewcza to przeciętnie około 3 kW, podczas gdy grzejnik pokojowy ma moc ok. 2 kW. Biokominek podniesie temperaturę pokojową średnio o 2 stopnie.

Wnętrze salonu Biokominki Hanoo, białystok, fot. Sylwester Kwiecień
Wnętrze salonu Biokominki Hanoo, Białystok, fot. Sylwester Kwiecień

Idealny kominek wolnostojący lub w ścianie

Spośród dostępnych na rynku urządzeń można wybrać model wolnostojący i przestawiać go w różne miejsca w salonie zależnie od potrzeb. Można także zamontować wersję bardziej zbliżoną technicznie do tradycyjnej, czyli umieszczoną w ścianie. Design tkwi również w materiale wykonania, a tu rozpiętość sięga od żeliwa po kamień w wielu barwach i o różnych strukturach.

kominki 3
Salon Biokominki Hanoo, Białystok, fot. Sylwester Kwiecień

Biokominki w Białymstoku

Jeśli chcesz zasięgnąć informacji u specjalisty, który doradzi Ci, jaką formę biokominka możesz wykorzystać w swoim mieszkaniu, wybierz się do sklepu Hanoo Biokominki w Białymstoku. Będziesz tam miał możliwość zapoznać się z ofertą kilku producentów, dokupić akcesoria. Możesz także skorzystać z oferty sklepu internetowego prowadzonego przez Hanoo Biokominki. Pozostaje tylko kwestia wyboru, decyzji oraz instalacji.

Poszukując nowości

Rewolucja, jaką poczyniły biokominki w dziedzinie domowych palenisk odbywa się nadal. Można ustawić palenisko na blacie stołu jadalni czy stolika kawowego. Biokiminek może przyjąć formę integralnej części mebla lub działać jako forma wstawiona w specjalną wnękę. Wygląda pięknie i nowocześnie. Świetnie antidotum na rutynę w wystroju wnętrz.

Komentarze