Książki na weekend rozdane – tak promowano czytelnictwo i podlaskich twórców

Już po raz kolejny pracownicy Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku opuścili mury biblioteki, by obdarować prezentami w postaci książek tych wszystkich, którzy pojawili się w środę, 30 maja, o godz. 12, na Rynku Kościuszki w Białymstoku. W sumie rozdano sto książek.

Zorganizowana tuż przed majówką akcja Książnicy Podlaskiej, podczas której pracownicy tej największej w północno–wschodniej Polsce biblioteki obdarowywali książkami białostoczan, cieszyła się dużym powodzeniem.

Książki „zniknęły” błyskawicznie, bo w ciągu zaledwie 15 minut – mówi Justyna Sawczuk, rzeczniczka prasowa Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. – Dostaliśmy sporo sygnałów od czytelników, że podoba im się ta forma promocji czytelnictwa i chętnie wzięliby udział w następnej tego typu akcji, dlatego też przed kolejnym długim weekendem postanowiliśmy ponownie rozdać książki, tym razem pod hasłem „książka na weekend”.

Podobnie jak w przypadku poprzedniej akcji, i tym razem do rozdania było sto książek. Nie mogło wśród nich zabraknąć książek dla dzieci, zwłaszcza że 1 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka.

Dorośli czytelnicy także mogli wybrać coś dla siebie.

Naszą misją jest promowanie twórców lokalnych, dlatego też większość publikacji, które rozdawano podczas akcji „Książka na weekend” to dzieła pisarzy i poetów mieszkających i tworzących na Podlasiu, pochodzących z Białegostoku i regionu lub związanych z tym miejscem – podkreśla Jolanta Gadek, dyrektorka Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Do „zdobycia” były książki m. in. Agnieszki Suchowierskiej, Krzysztofa Puławskiego, Anny Markowej, Artura Jana Szczęsnego, Małgorzaty Dobkowskiej, Eligiusza Buczyńskiego, a także seria książeczek dla dzieci autorstwa Elżbiety Janikowskiej, wydanych przez Książnicę Podlaską.

Organizatorzy już zapowiedzieli, że nie będzie to ostatnia tego typu akcja.

Red. PP, fot. Bogumiła Maleszewska-Okszol/Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

Komentarze