305 zł za puszkę pasztetu. Zbierali na festiwal podróżniczy, są na ustach całego kraju

gapie na mape allegro

Podlascy blogerzy mieli świetny pomysł. Mamy komentarz Allegro.

Znani białostoccy podróżnicy zabrali w podróż po Brazylii, Argentynie, Chile i Włoszech puszkę Pasztetu Białostockiego. W sumie pokonali 17 000 km. W każdym kraju robili „selfie pasztetu”. Wszystko wskazuje na to, że nie jest to reklama. Po powrocie wystawili pasztet na aukcję Allegro. Kilka dni temu napisał o nich magazyn.allegro.pl, a teraz do tematu odniósł się Michał Bonarowski, z działu PR Allegro:

W filmie „Amelia” jest wątek, w którym jeden z bohaterów otrzymuje kartki z podobizną krasnala ogrodowego z różnych stron świata. W tym przypadku nietypowym podróżnikiem jest puszka pasztetu. Podoba mi się ta akcja, bo jest niestandardowa, pomysłowa i dodatkowo nie jest przekombinowana. Podróżnicy, którym pasztet towarzyszy, zapewniają, że nie promuje producentów pasztetu, ale niewątpliwie przyczyniają się do propagowania produktu, przydatnego na wycieczkach i pięknej Białostocczyzny, w której takie pasztety i pomysły powstają. Przy okazji aukcji na Allegro zbierają pieniądze na organizowanie konferencji podróżniczej – wszystko tu pasuje, jest jasne i przejrzyste i po prostu pomysłowe – powiedział w rozmowie z przedsiebiorczepodlasie.pl Michał Bonarowski z Allegro.

pasztet
fot. gapienamape.pl

Cena, którą pasztet osiąga dziś na Allegro jest mocno zaskakująca. 305 zł można by zapłacić raczej za słoiczek kawioru, nie puszkę pasztetu. Widocznie akcja blogerów gapienamape.pl przypadła Polakom do gustu i ktoś potraktował puszkę jak trofeum. W końcu zysk z aukcji nie tylko wesprze festiwal podróżniczy. Zwycięzca aukcji wykaże się poczuciem humoru i wyobraźnią. Zdaje się, że mamy do czynienia z najdroższym pasztetem w Polsce. Przypominam artykuł, w którym – jako pierwsi – pisaliśmy o akcji podróżników. Artykuł

Komentarze