Najsilniejszy człowiek świata przeciągnął 10-tonowy dom, na festynie firmy Letniskowo.pl w Białymstoku

dav

Rodzinny festyn odbył się w miniony weekend. Firma, produkująca mobilne domki całoroczne, na imprezę zaprosiła pracowników, przyjaciół, znajomych. Był grill i masa atrakcji dla dzieci, jak zjeżdżalnie czy dmuchańce, gdzie mogły się wyszaleć. Gwóźdź programu to występ Žydrūnasa Savickasa. Ten litewski trójboista siłowy i profesjonalny zawodnik strongman jest jednym z trzech najbardziej utytułowanych w historii ostatniego z wymienionych sportu.

Swoim występem wzbudził nie lada zainteresowanie. Jego zadaniem było przeciągnięcie 10-tonowego domu przez odcinek 15 metrów. Oczywiście rekord został ustanowiony. Nie mogło być inaczej, bo Žydrūnas Savickas przez wielu już dawno osławiony został jako „najsilniejszy człowiek w historii świata”, to wielokrotny zwycięzca zawodów strongman i rekordzista w poszczególnych konkurencjach. Goście byli zachwyceni popisem. Nie tylko najmłodsi chcieli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z Litwinem. Mężczyzna otrzymał za swój wyczyn puchar i chętnie pozował do zdjęć ze wszystkimi chętnymi. Nie był to jednak koniec atrakcji. Organizatorzy przygotowali konkurs, w którym do wygrania były bilety na Chorten Boxing Night II. Imprezę poprowadził DJ Szpila.

Žydrūnasa poznaliśmy jakiś czas temu i tak naprawdę tę imprezę zorganizowaliśmy pod niego – mówi Jacek Solka, wspólnik Letniskowo.pl. – Na początku miała być ona otwarta dla wszystkich, ale ostatecznie postanowiliśmy zaprosić ograniczoną liczbę osób. Cel festynu to integracja i promocja firmy na rynku podlaskim. Chcemy być tutaj widoczni jako przedsiębiorstwo poważne i rozwijające się, zatrudniające ludzi, którzy po prostu chcą u nas pracować. W Białymstoku nie jesteśmy jeszcze szeroko rozpoznawalni, ale liczę, że wkrótce się to zmieni. Domki głównie eksportujemy, więc rynek polski jest przez nas zagospodarowany w chwili obecnej tylko częściowo. Stąd też chcemy zwiększać świadomość naszej marki.

Jacek Solka dodaje, iż liczy, że nazwisko Savickas pomoże firmie w eksporcie, znalezieniu kontrahenta na Litwie i możliwe, że współpraca z Žydrūnasem zostanie przedłużona. Możliwe, że impreza jak opisywany festyn rodzinny na trwałe wpisze się w kalendarz białostockich imprez.

Letniskowo.pl produkuje mobilne domki całoroczne. Firma rozpoczęła działalność w 2013 roku w Sokółce. Obecna siedziba mieści się od blisko trzech lat w Białymstoku przy ulicy Elewatorskiej. Spółka zatrudnia 45 osób, a łącznie z podwykonawcami około 55. Nasz rozmówca podkreśla, że przedsiębiorstwo się rozwija, poszukuje i chce zatrudniać nowych pracowników. Plan to podwojenie produkcji w krótkim okresie czasu.

Piotr Walczak

Komentarze