Popularne giełdy Bitcoinów

Na całym świecie istnieje wiele giełd bitcoinów, na których można handlować tą kryptowalutą. Giełda bitcoin to nic innego, jak strona internetowa, dzięki której można kupować i sprzedawać kryptowaluty oraz wymieniać je na inne. Również i w Polsce istnieją różne giełdy bitcoin. Przedstawimy najbardziej popularne z nich

Giełda BitBay

Polska, najbardziej popularna giełda bitcoin – BitBay, na której można handlować nie tylko bitcoinami BTC, ale również ethereum ETH, litecoin LTC i wieloma innymi. Siedziba BitBay jest w Polsce. Giełda pobiera prowizję od uczestników rynku w wysokości od 0,25 do 0,43 proc. Kryptowaluty można na niej kupować za PLN, EUR i USD. Akceptowalnych jest kilka metod płatności:

  • przelew bankowy,
  • wpłata gotówkowa w sklepach Żabka/Fresh,
  • wpłata gotówkowa na Poczcie Polskiej.

BitBay jest największym podmiotem pozwalającym na wymianę bitcoina w Polsce, na stronie www.BitBay.net. Giełda umożliwia kupno kryptowalut poprzez wystawienie oferty, szybką transakcję lub handel botem. Wystawianie zleceń kupna lub sprzedaży waluty wymaga określenia odpowiadającej inwestorom ceny. Przy szybkich transakcjach mamy do czynienia z natychmiastowym zakupem lub sprzedażą wirtualnej waluty po najatrakcyjniejszym dla klienta kursie oferowanym przez innego użytkownika. Handel botem polega na wystawianiu zleceń z określeniem momentu realizacji w chwili uzyskania najbardziej satysfakcjonującej ceny.

Ważne: Dowiedz się więcej o Bitcoinie!

Z perspektywy potencjalnych inwestorów bitcoina bardzo ważną informacją jest to, że BitBay jest bezpieczną giełdą, z siedzibą w Katowicach, która podlega polskim przepisom prawa, co podnosi jej wiarygodność.

Binance

Japońska giełda bitcoin dostępna pod adresem Binance.com pobiera niską prowizję od inwestorów w wysokości zaledwie 0,1 proc. kwot transakcji. Pozwala na obracanie popularnymi kryptowalutami jak bitcoin czy ethereum, a ponadto 105 innymi. Wymiana dokonywana jest wyłącznie przy użyciu kryptowalut. Binance określana jest jako najlepsza giełda do wymiany bitcoinów na inne kryptowaluty (więcej informacji o kryptowalutach na stronie brokera XTB).

Binance cieszy się dużą popularnością wśród światowych inwestorów. Zapewnia wysoką jakość transakcji i szybkość działania. Organizuje promocje i konkursy. Użytkownicy japońskiej giełdy kryptowalutowej Binance mogą ustawić podstawowy lub zaawansowany widok platformy na swoim koncie, a nawet ściągnąć aplikację na komputer czy urządzenie mobilne, zwiększając stabilność działania i dostępność giełdy.

Na giełdzie Binance można kupić ponad 100 różnych kryptowalut, notowanych w parze z BTC, ETH, Thethrem lub własną walutą giełdy – BNB – Binance Coin. Wyróżnikiem Binance jest wysoki limit wypłat wynoszący 2 bitcoiny dla niezweryfikowanych kont. Dlatego daje możliwość anonimowego handlu kryptowalutami.

Poloniex

Pod adresem Poloniex.com znajdziemy giełdę kryptowalutową, pozwalającą na handel wyłącznie kryptowalutami, z bitcoinem na czele. Notowanych jest tam i 80 innych kryptowalut. Siedzibą giełdy Poloniex.com są Stany Zjednoczone. To największa i najstarsza giełda bitcoin na świecie, która jednak ma problemy ze stabilnością. Kupimy tu bitcoiny błyskawicznie i bezproblemowo. Nie można jednak zawierać transakcji za pomocą tradycyjnych środków pieniężnych.

LocalBitcoins.com

Kolejną giełdą kryptwalutową jest LocalBitcoins.com. Łączy ona sprzedających i kupujących, zgodnie z miejscem ich zamieszkania. Wymiana walut odbywa się między użytkownikami, a sama platforma LocalBitcoins pośredniczy w transakcjach i dba o bezpieczeństwo. W momencie rozpoczęcia wymiany pośrednik blokuje odpowiednią ilość bitcoinów u sprzedającego i czeka na potwierdzenie płatności. Po jej otrzymaniu przelewa ustaloną ilość wirtualnych monet na konto kupującego. W celu dokonania zakupu bitcoina w serwisie LocalBitcoins należy skorzystać z wyszukiwarki, podać kwotę, walutę i lokalizację potencjalnego kontrahenta oraz wybrać preferowaną metodę płatności.

Artykuł partnerski

Komentarze