Telefon komórkowy na prezent – czym się kierować?

Telefon komórkowy może być doskonałym prezentem. Jego wybór znacznie ułatwi wiedza dotycząca preferencji osoby obdarowywanej. Nie ma wątpliwości, że jest to urządzenie niezwykle przydatne i funkcjonalne.

Z abonamentem czy bez?

Kupując telefon bliskiej osobie, np. mężowi, babci czy dziecku, warto zdecydować się na skorzystanie z oferty abonamentowej (na przykład tej dostępnej na virginmobile.pl). W przypadku kupowania telefonu przyjacielowi czy koleżance, sprawa się lekko komplikuje – trudno będzie taki prezent utrzymać w tajemnicy. Chodzi o kwestie dotyczące rejestracji numeru na konkretne nazwisko – może tego dokonać niestety wyłącznie osoba, która będzie z niego korzystała. Dlatego lepiej kupić sam aparat. Jeżeli nie ma być to prezent niespodzianka, wówczas najrozsądniej jest zaprosić taką osobę na zakupy. Taki krok znacznie ułatwia sprawę, ale niestety nie zawsze jest to możliwe.

Jak wybrać model i markę telefonu komórkowego?

Kryterium podstawowym w przypadku kupowania telefonu komórkowego jest budżet, jaki ma się do dyspozycji – w tym momencie obszar poszukiwań może znacznie się zawęzić, dzięki czemu decyzja będzie łatwiejsza.

Z racji tego, że telefon należy do grupy prezentów stosunkowo drogich, najczęściej jest kupowany osobom bliskim, które dobrze się zna. Dzięki temu jest się również w posiadaniu informacji na temat tego, jakie urządzenie dany człowiek chciałby otrzymać. Jeżeli jednak preferencje obdarowywanego są niejasne lub nie do końca sprecyzowane, trzeba dopytać. W przypadku, gdy nie uda się zdiagnozować potrzeb – najbezpieczniejszym posunięciem jest zakup urządzenia najpopularniejszego lub najnowszego. Można też wybrać taką samą markę, jak poprzedni telefon, którego używał obdarowywany, wybrać po prostu nowszy model. Jeżeli natomiast do tej pory osoba ta miała telefon niewielkich rozmiarów i nieustannie skarżyła się na wielkość wyświetlacza – można kupić taki, który będzie wyposażony w większy ekran.

Tak samo jest z innymi parametrami. Być może poprzedni telefon miał słabej jakości aparat albo słabą baterię. Dobrze też wiedzieć, do czego będzie używany telefon. Jeżeli tylko do dzwonienia i esemesowania, wybór nie powinien być trudny. W przypadku, gdy smartfon jest dla danej osoby „centrum wszechświata” najlepiej zastanowić się nad modelem rozbudowanym pod względem zasobności w pamięć, aplikacje i odpowiednie parametry, Gdy prezent jest przeznaczony dla osoby, która lubi estetyczne gadżety, kryterium wiodącym powinien być design urządzenia. Jego kolor również można dobrać do upodobań, ewentualnie dokupić obudowę lub etui z ulubionym motywem.

Czytaj także: Jak wybrać telefon komórkowy dla seniora?

Komentarze