Czy warto zainwestować w iPhone’a 8? Zobacz, co mówią pierwsi użytkownicy

Tegoroczna konferencja Apple zaowocowała kilkoma premierami, wśród których znalazł się model iPhone’a sygnowany liczbą 8, co mogłoby sugerować, że jest to kolejny flagowiec firmy z Cupertino. Na to prestiżowe miano zasługuje jednak model X, a ósemkę należy traktować jako budżetową wersję iPhone. Od jego premiery minęło już wystarczająco dużo czasu, żeby wyciągnąć wnioski z opinii pierwszych użytkowników.

Jakość głośników uległa znacznej poprawie

W różnych recenzjach nowego telefonu z jabłkiem powraca stały motyw: znacznie poprawiono jakość audio. iPhone 8 w dalszym ciągu nie jest telefonem dla melomanów, jednak nowe głośniki pozwalają czerpać większą przyjemność z oglądania seriali lub słuchania muzyki w podróży, gdy nie mamy możliwości podłączenia głośników Bluetooth. Telefon jest nie tylko głośniejszy, lecz niskie i średnie tony są lepiej odwzorowane.

Ładowanie indukcyjne się sprawdza

Apple od jakiegoś czasu oponował wobec wszelkich sugestii wprowadzenia ładowania bezprzewodowego. Argumentowano, że nie rozwiązuje ono żadnego problemu, ponieważ ładowarka dalej musi być podłączona do kontaktu. W wersji 8 pojawiła się w końcu możliwość, którą od dawna stosował Samsung. Pierwsi recenzenci donoszą jednak, że w dalszym ciągu Samsung ma pewną przewagę, dzięki wykorzystaniu nowszego standardu, o mocy 10W, w przeciwieństwie do 7,5 W, który znajdziemy w produktach Apple.

Ekran może zaskoczyć

Od pewnego czasu główny zarzut pod adresem firmy kierowanej przez Tima Cooka brzmi: Apple przestało być innowacyjne. iPhone 8 przeczy tej obiegowej opinii między innymi dzięki technologiom True Tone i Dolby Vision. Nowy wyświetlacz docenią nie tylko koneserzy, ale również przeciętni użytkownicy.

iPhone 8 to bezpieczny wybór

Recenzenci często podkreślają, że wybór ósemki stanowi optymalny wybór. Apple rozwinęło konstrukcję znaną z poprzedniego modelu, oddając w ręce użytkowników bardzo wydajny i świetnie działający telefon. Nie znajdziemy tu jednak zbyt wielu nowości. Nie wszystkie są przełomowe. Choć aparat jest bez wątpienia lepszy niż w poprzednich modelach iPhone’a, w dalszym ciągu nie jest on idealny, a tryb portretowy wielu recenzentów nazywa zgodnie nieudanym eksperymentem. Jeżeli zależy Ci na telefonie, który pozwoli na bezproblemową codzienną eksploatację, jest nowoczesny pod względem technologicznym, a do tego bardzo dobrze wygląda (również w nowym – złotym kolorze) – iPhone 8 to rozwiązanie dla Ciebie. Zapłacisz mniej niż za iPhone’a X i nie będziesz przy tym królikiem doświadczalnym. Kupujesz telefon sprawdzony i lubiany przez miliony użytkowników.

Artykuł partnerski

Komentarze