Co zrobić, by urządzenie mieszkania nas nie wykończyło?

Radzimy, jak sprawnie przeprowadzić wykończenie wnętrz.

Dostaliśmy klucze do nowego mieszkania. Gołe ściany i podłogi. Przed nami długa droga do tego, by w nim wreszcie zamieszkać. Jak tę drogę skrócić, unikając niepotrzebnych przestojów i kosztów?

Projekt wnętrz – pierwszy krok do wymarzonego mieszkania

Gdy wymyślamy, jak ma wyglądać nasze mieszkanie, często inspirujemy się pomysłami z folderów, portali branżowych lub podpatrzonymi u znajomych. Każde wnętrze jest inne, ma inny metraż, jest inaczej doświetlone. Warto uwzględnić te elementy i zapytać o radę kogoś z większym doświadczeniem.

Przychodzi do nas klient z wizją tego, jak ma wyglądać jego mieszkanie. Nasi architekci tworzą projekt uwzględniając pomysły, potrzeby i finanse klienta. Czasem przekonują, że pomysł na urządzenie kuchni zupełnie nie pasuje do sąsiadującego salonu. Staramy się tak poznać klienta, by wiedzieć, w jakim wnętrzu będzie się czuł najlepiej – opowiada nam Piotr Okuniewski, właściciel firmy Monolit Wnętrza.

electrician-1080561_960_720
fot. pixabay

Szukamy fachowców, czy firmy, która ma „wszystko w jednym”?

Gdy mamy już wizję jak chcemy urządzić mieszkanie, szukamy fachowców, którzy je wykończą. Bywa, że w trakcie wykonywania prac trzeba zrezygnować z jednych „specjalistów” i zastąpić ich kolejnymi. Wtedy wszystko przeciąga się w czasie.

Przy urządzaniu poprzedniego mieszkania bujałem się z wykończeniem 1,5 roku. Obiecałem sobie tego błędu nie popełnić więcej i podpisałem umowę z firmą remontowo-budowlaną. Miałem dużo mniej zmartwień. Zaoszczędziłem sporo czasu i pieniędzy. Zrealizowali mi wszystko w 5 miesięcy opowiada przedsiebiorczepodlasie.pl pan Zbyszek, który dwa lata temu urządzał nowe mieszkanie na Al. 1000-lecia w Białymstoku.

Dlaczego warto te wszystkie zadania powierzyć firmie remontowej?

Firma remontowo-budowalna ma wiedzę, której my nie mamy. Nie musimy zagłębiać się w tematykę układania glazury, montażu hydrauliki czy układania paneli podłogowych. Powierzamy to fachowcom z doświadczeniem. To oni planują wykonywanie robót i przewidują problemy. Dzięki usługom fachowców unikamy błędów. Oni nie zapomną schować kabli w ścianie, na której ma zwisnąć telewizor… Znają kolejność realizowania wszystkich prac. Robili to setki razy.

DSC_3942
fot. Paweł Ławreszuk, monolit-wnetrza.pl

Czy to się opłaca?

Czas zaoszczędzimy na pewno. O tym już pisaliśmy. A co z finansami? Obojętnie, czy szukamy fachowców na własną rękę, czy korzystamy z ekip współpracujących z jedną firmą od wykończeń wnętrz – musimy za to zapłacić. Decydując się na współpracę z firmą remontowo-budowlaną mamy gwarancję, że fachowcy nie będą zastępowani nowymi. Zaoszczędzimy wtedy i czas, i pieniądze, bo nie trzeba będzie płacić nowej ekipie za naprawianie błędów poprzedników. Co ważne, firma remontowa często ma rabaty na materiały budowlane. Dodatkowo, może nam sama te materiały dowieźć – odchodzą koszta paliwa. Gdy wykańczamy wnętrza, bierzemy odpowiedzialność za fachowe, bezpieczne i profesjonalne wykonanie wszystkich prac. Zobowiązujemy się doprowadzić mieszkanie do efektu końcowego, na jaki się umówiliśmy. Gdy są jakieś zmiany lub poprawki, nie trzeba za nie dopłacać. Nasi panowie muszą zrobić wszystko perfekcyjnie. Takie podejście sprawia, że klienci nas polecają kolejnym – dodaje Piotr Okuniewski z Monolitu.

Podsumowanie – 5 powodów, dlaczego warto skorzystać z usług firmy remontowej:

  1. Zaoszczędzisz czas i pieniądze
  2. Masz wszystkich fachowców z jednej firmy
  3. Unikniesz błędów – oni myślą i przewidują za Ciebie
  4. Nie musisz zgłębiać wiedzy na temat wykończenia wnętrz
  5. Korzystasz z doświadczenia i rady specjalistów na każdym etapie realizacji usługi

Zobacz, jak oni to robią

„Wykańczamy wnętrza. Oszczędzamy portfele” – taka jest dewiza firmy Monolit. Wykonują wszystkie możliwe prace wykończeniowe, jakie sobie można wymyślić. Obejrzyj fotografie z  ich realizacjami.
IMG_2692
fot. Paweł Ławreszuk, monolit-wnetrza.pl
IMG_2608
fot. Paweł Ławreszuk, monolit-wnetrza.pl
DSC_4041
fot. Paweł Ławreszuk, monolit-wnetrza.pl
logo-duze MONOLIT
tel. 513 022 261
piotr@monolit-wnetrza.pl
monolit-wnetrza.pl
www.facebook.com/monolitwnetrza

Komentarze