5 czerwca 2016, Plac przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku

V Podlaskie Targi Ekonomii Społecznej w Białymstoku

foto

Tradycyjnie, już po raz piąty, Federacja Białystok i ROPS zapraszają na wspólne spotkanie podczas Podlaskich Targów Ekonomii Społecznej.

Impreza odbędzie się w niedzielę  5 czerwca 2016 r. w godzinach 12:00-20:00 na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku (przed Teatrem Dramatycznym). Organizatorzy w tym roku w sposób szczególny zapraszają całe rodziny z dziećmi do których skierowany będzie szereg atrakcji. Niespodzianki czekają także na seniorów.

Targi mają służyć integracji przedstawicieli fundacji, stowarzyszeń, spółdzielni socjalnych z mieszkańcami naszego województwa – zaznacza Marcin Kruhlej, prezes Federacji – Liczymy na  bliższe poznanie, jak również stworzenie platformy do wspólnych działań.

Na środku placu zorganizowana zostanie kolorowa, pełna niespodzianek – WYSPA. To specjalnie wyodrębnione miejsce, w którym będą prowadzone wywiady live z organizacjami. Przedstawiciele prezentujących się instytucji opowiedzą o swoich działaniach lub zaprezentują dorobek w innej formie. Wokół Wyspy zorganizowanych zostanie kilka stref tematycznych, takich jak strefa zabawy, strefa doświadczalna, rękodzielnicza czy gastronomiczna.

Podczas imprezy uczestnicy i goście będą mieli okazję wziąć udział w różnego rodzaju atrakcjach do których będzie należało wspólne układanie KILOMETRÓW DOBRA, tworzenie SZALIKA WSPÓŁPRACY i patchworku KOLOROWA RÓŻNORODNOŚĆ. Tematem przewodnim Targów ma być aktywizacja i nauka poprzez zabawę, aby ekonomię społeczną poznać w działaniu, w formach warsztatowych i szerokim gronie.

Targi o godzinie 19:00 zakończy koncert MARIKI z zespołem. Marika Marta Kosakowska to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Zaczynała w 2002 roku od brzmień reggae-soul. Na koncie ma cztery własne długogrające płyty i liczne gościnne udziały. Kilka lat pracowała w radio i telewizji (m.in prowadziła The Voice of Poland). Nominowana do Fryderyków i Superjedynek. Dzieliła scenę ze światowymi gwiazdami, jak Erykah Badu czy Macy Gray. Wcześniej na scenie gości imprezy czekają koncert muzyka „Bęsiu” oraz zespołu „Wyrwanych z niewoli”.

Dużą atrakcją tegorocznych Targów będzie układanie kilometrów dobra z Caritas Archidiecezji Białostockiej. Jest to akcja w ramach, której organizatorzy dążą do pobicia rekordu guinnessa w najdłuższym ciągu złotówek, jednocześnie zbierając środki na ratowanie Ośrodka Terapii Uzależnień METANOIA.

Udział w imprezie potwierdziło już ponad 30 organizacji społecznych z całego regionu. Są wśród nich fundacje, stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne, firmy społeczne oraz centra integracji społecznej. Organizatorzy liczą też na jak największą obecność białostoczan.

palakat_targi

Informacja prasowa przygotowana przez Federację Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok

Komentarze