9 powodów dlaczego warto rozmawiać po angielsku z komputerem

Wydawać by się mogło, że rozmawianie z komputerem to oznaka szaleństwa a nie inteligencji. Nic bardziej mylnego. Dzięki nowoczesnej technologii rozpoznawania mowy, na kursie angielskiego online Speakingo można rozmawiać ze swoim komputerem czy telefonem, jak z nauczycielem i w ten przyjemny i bezstresowy sposób szlifować mowę Szekspira.

Ale na czym tak właściwie polega nauka języka angielskiego online ze Speakingo? Jest to metoda nauki języka angielskiego, gdzie wymienia się w szybkim tempie pytania i odpowiedzi między nauczycielem a uczniem. Z tym, że nauczycielem jest tu komputer!

Metoda bezpośrednia, bo w niej osadzony jest kurs angielskiego online Speakingo, jest jedną z wielu możliwych metod nauczania – tutaj jednak nacisk kładziemy na mówienie, na szybką wymianę zdań.

Zaczyna się od słuchania nowych zdań, a później powtarza się z pamięci pytania i odpowiedzi. Dzięki dużej ilości słów i informacji w krótkim czasie uczeń może szybko przyswoić język. Gramatyki uczymy się podświadomie jak dziecko, a nacisk głównie kładzie się na mówienie.

Oto kilka z wielu zalet tej metody:

  1. Uczy właściwego szyku angielskiego zdania i wymowy.
  2. Skupia się przede wszystkim na mówieniu, przez co w rzeczywistych sytuacjach życiowych język „nie stanie Ci kołkiem w gardle”.
  3. Pozwala na naukę kiedy chcesz i jak długo chcesz, 24/7.
  4. Uczy całych fraz, a nie pojedynczych słów, co jest dużo skuteczniejszym podejściem.
  5. Pomaga przełamywać barierę językową i lęk przed mówieniem. Najpierw w zaciszu domowym trenujesz z komputerem, by dopiero później sprawdzić się w prawdziwym zyciu.
  6. Komputerowe rozpoznawanie mowy pozwala znacznie obniżyć koszt nauki. Żywy lektor musi jeść, komputer nie.
  7. Inteligentny moduł zapamiętuje udzielone przez ucznia odpowiedzi, przez co odpytywany jest tylko z materiału, nad którym nadal wymagana jest praca. Co za oszczędność Twojego cennego czasu!
  8. Bardzo ciekawe zadania – obejmują przysłowia, zapadające w pamięć sformułowania czy żarty. Można potem błyskać nimi w zagranicznym towarzystwie!

9.  Program obejmuje najważniejsze konstrukcje gramatyczne oraz 2000 najpopularniejszych angielskich słów, pozwalających zrozumieć 90% wszystkich konwersacji.

 

Speakingo nie kładzie nacisku na zapamiętywanie gramatycznych regułek, nie wymagamy ich „wykucia” się na pamięć. Bierna znajomość języka nigdy nie przyda się w życiu codziennym, w praktycznej rozmowie z obcokrajowcem. Zdecydowanie najważniejszym aspektem jest nauka mówienia po angielsku. Jeśli chcesz nauczyć się jeździć na rowerze, to zacznij jeździć. Chcesz nauczyć się mówić po angielsku, to zacznij mówić w tym języku. To proste!

Więcej na stronie kursu języka angielskiego online Speakingo www.speakingo.pl

Artykuł partnerski

Komentarze