Adam Małysz, turniej piłkarski, integracja i zabawa – Dzień Dekarza na stadionie w Białymstoku

DCIM105GOPROG0035805.JPG

Otwarty piknik dekarski zaplanowano na 27 lipca 2019 r., na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Organizatorem imprezy – 20. Ogólnopolskiego Dnia Dekarza – jest Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, a wśród partnerów znalazły się znane firmy z branży budowlanej. Będzie się działo!

Setki dekarzy, kilkudziesięciu znanych producentów materiałów dekarskich, atmosfera sprzyjająca integracji i nawiązywaniu nowych znajomości, atrakcje dla odwiedzających – to wszystko niezmiennie od 20 lat przyciąga zainteresowanych na Ogólnopolski Dzień Dekarza.

W programie między innymi: wielkie grillowanie, loty balonem, food truck z burgerami, konkursy z nagrodami, spotkania z uczniami szkół gimnazjalnych oraz kształcenia branżowego w ramach projektu „Zawód przyszłości dekarz”, pokazy sztuki dekarskiej, strefa relaksu.

Gościnnie w wydarzeniu weźmie udział Adam Małysz – ambasador firmy Blachprofil 2.

Rozegrany będzie II Ogólnopolski Mecz Dekarze vs. Producenci. Rozgrzewkę dla zawodników przed meczem poprowadzą zawodnicy drużyny Jagiellonii Białystok.

Piknik dekarski jest również doskonałą okazją do zapoznania się z nowoczesnymi produktami i rozwiązaniami, prezentowanymi przez partnerów wydarzenia. Na ich stoiskach można będzie nie tylko przetestować każdy z produktów, ale także wypytać doradców o detale techniczne poszczególnych rozwiązań i ich zastosowanie – zapowiadają organizatorzy.

Dzień Dekarza co roku organizowany jest w innym mieście i cieszy się ogromną popularnością. Na przestrzeni lat odwiedzany już były, między innymi, Szczecin, Olsztyn, Pruszków, Łódź, Wieliczka, Bydgoszcz, Kozłówka, Gdynia, Poznań czy Ożarów.

To największe i najważniejsze wydarzenie branży budowlanej przypada w dzień Świętego Jakuba, który jest patronem wszystkich rzemieślników. Celem spotkania wszystkich wykonujących ten zawód jest promocja dekarstwa, integracja środowiska branżowego, wymiana doświadczeń, wzajemne wsparcie i wspólna zabawa. Zawiązane w tym czasie przyjaźnie trwają wiele lat.

Wieczorem zaplanowana została jubileuszowa gala z okazji 20-lecia Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, podczas której zostaną wręczone wyróżnienia dla osób, jak i firm producenckich, które przez ostatnie lata szczególnie zaangażowały się w rozwój naszej organizacji, jak i całej branży. Tradycyjnie w kuluarach omówione zostaną najważniejsze wyzwania, jakie stoją przed branżą dekarską, a także dalsze kierunki jej rozwoju.

Impreza na Stadionie Miejskim w Białymstoku, nad którą honorowy patronat objął prezydent miasta, 27 lipca 2019 r. rozpocznie się o godz. 11.00 i zakończy o 16.00.

Red. PP, fot. UM Białystok

Komentarze