Akcja Rossmanna: w 2021 roku „Pomagamy jak umiemy kobietom”

To już V edycja sztandarowej akcji pomocowej firmy Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska. W tym roku sieć zamierza pomagać kobietom znajdującym się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Będzie to wsparcie od kobiet, bo to one są głównie klientkami Rossmanna, dla kobiet. Ambicją jest pobicie rekordu – zebranie więcej niż 5 mln zł w ubiegłym roku.

Akcja jest prosta: klienci zbierają „pomocowe” punkty, skanując kartę Klubu Rossmann podczas swoich, nawet najdrobniejszych, zakupów. Im częściej to zrobią, tym więcej punktów zgromadzą. Ten mały gest naprawdę pomaga! Uskładaną przez siebie liczbę punktów na bieżąco można sprawdzać w aplikacji Rossmann PL, klikając w zakładkę „Profil”.

Pod koniec roku firma Rossmann zamieni te punkty na złote, a następnie pomoc o takiej wartości (finansowa i/lub rzeczowa, w postaci dostępnych w drogeriach produktów) powędruje do placówek, które sieć drogerii zamierza w tym roku obdarować.

Dla kogo pomoc w 2021? Oczywiście dla kobiet, w tym:

  • nastoletnich matek,
  • kobiet dotkniętych przemocą domową,
  • matek wychowujących niepełnosprawne dzieci,
  • samotnych matek,
  • dziewcząt z domów dziecka, które opuszczają placówki i wkraczają w dorosłość,
  • dziewcząt i kobiet dotkniętych ubóstwem menstruacyjnym, których nie stać na środki higieniczne.

Do 15 stycznia trwał nabór organizacji, do których trafi wspólna – klientów i firmy Rossmann – pomoc. Jak co roku typowali je pracownicy drogerii. Już wiadomo, że do współpracy przystąpią fundacje, które na co dzień zajmują się kobietami w trudnej sytuacji życiowej, m.in. Niebieska Linia Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, prowadząca poradnię telefoniczną dla osób, które doświadczyły lub dalej doświadczają przemocy domowej, Fundacja Ktoś oraz Fundacja Między Niebem a Ziemią – obie organizują m.in. „pomoc wytchnieniową” dla opiekunów osób niepełnosprawnych (gdy opiekun medyczny czuwa przy takiej osobie, rodzina może załatwić niezbędne sprawy czy po prostu odpocząć psychicznie).

W tym roku po raz pierwszy Rossmann przekaże w ramach akcji wsparcie finansowe na konkretne projekty wybranych instytucji oraz, tradycyjnie, pomoc w postaci wybranych przez same organizacje charytatywne produktów z asortymentu Rossmanna, np. środków czystości, podpasek czy pieluch. Każdej z zakwalifikowanych do „Pomagamy…” organizacji gwarantowana jest pomoc w wysokości co najmniej 5 tys. zł (lub odpowiednik tej sumy w produktach).

– Zbierzmy wspólnie jak najwięcej i pobijmy 5 000 000 zł, które udało się nam przekazać w 2020 r. Wasze punkty są bezcenne, każdy ma ogromną moc pomagania… kobietom! – zachęcają przedstawiciele firmy.

Materiał partnera, fot. mat. pras./Rossmann

Komentarze