ALEXDARG: Nie muszę nikomu nic udowadniać

ALEXDARG, czyli Aleksandra Kondratowicz, to popularna podlaska blogerka modowa, która coraz mocniej akcentuje swoją obecność w tym środowisku. O rozpoznawalności, ale też wakacjach czy letnim ubiorze Polaków opowiada w rozmowie z Piotrem Walczakiem.

Przedsiębiorcze Podlasie: Już po urlopie?

Aleksandra Kondratowicz: Jeszcze przed, ale już tuż tuż. Czekam na niego z niecierpliwością.

Zapytałem o ten urlop, bo niektórzy mogą pomyśleć, że jako blogerka to urlopujesz przez okrągły rok…

– O tak. Leżymy, pachniemy, otwieramy paczki od firm i tak przez okrągły rok. Nic więcej nas nie obchodzi. High Lajf! 😉 A tak na poważnie: to, że blogerzy i twórcy internetowi są pod odstrzałem hejtu i krytyki, bierze się po prostu z niewiedzy społeczeństwa na temat tego zawodu. Najłatwiej jest generalizować i wyciągać wnioski na temat influencerów po przeczytaniu ośmieszającego artykułu, np. na „Pudelku”, a potem wszystkich wrzucić do jednego worka. Bloguję od trzech lat, natomiast dopiero od roku przestałam chcieć na siłę udowadniać wszystkim, że to co robię, to nie tylko wieczne wakacje. Nie ma sensu walczyć z wiatrakami. Niech ludzie myślą co chcą.

No dobrze, to gdzie wypoczywa królowa podlaskiej blogosfery modowej?

– Na chwilę obecną okolice Augustowa i uwielbiana przeze mnie i męża Przewięź, a już niebawem destynacja poza granicami naszego kraju.

Jak, twoim zdaniem, jako blogerki modowej, Polacy ubierają się latem? Podpytuję w kontekście, czy np. na hiszpańskiej plaży rozpoznasz rodaków.

– Skarpety do sandałów, zbyt krótkie szorty na plaży i basenie czy spożywanie posiłków w samych kąpielówkach w restauracji hotelowej – to poniekąd nasz znak rozpoznawczy. Jednak wolałabym, aby to nie ubiór był dla nas numerem jeden na wyjazdach, a umiejętność kulturalnego zachowania się w poszczególnych sytuacjach i sposób bycia.

Trochę zmienię temat. Telewizje śniadaniowe, maile i telefony od dziennikarzy… Jak podchodzisz do rozpoznawalności? Bo w końcu jesteś rozpoznawalna. To już sława?

– Sława to zdecydowanie za duże słowo. Zostańmy przy rozpoznawalności. Jak do niej podchodzę? Nie ekscytuję się zanadto i nie podkreślam tego na każdym kroku, ponieważ dziś jest, a jutro może jej nie być.

Powiedz coś o najbliższych planach. Gdzie i na jakich wydarzeniach, eventach będziemy mogli cię zobaczyć?

– Jestem świeżo po otwarciu pierwszego w historii POP UP’u marki Lancome w Warszawie. Wielkimi krokami zbliża się najważniejsze wydarzenie branży modowej, czyli Flesz Fashion Night 2019. Jest to coroczna gala zrzeszająca najlepszych polskich projektantów i ich projekty, które otworzą nowy, „wybiegowy” sezon. Ponownie, tak jak w roku ubiegłym, będę w nim uczestniczyć. Zapraszam również przed TV, bo napewno niedługo ponownie się tam zobaczymy.

Dziękuję za rozmowę.

ALEXDARG jest polską ambasadorka marki Schwarzkopf LIVE. Od kwietnia 2016 roku prowadzi bloga, który jest liderem podlaskiej blogosfery modowej. Nominowana w plebiscycie Osobowość Roku Województwa Podlaskiego 2017. Współpracuje z takimi markami, jak Armani Beauty, Lancôme (tytuł #KobietaLancome), Yves Saint Laurent. Jako jedyna polska blogerka była ambasadorką dni francuskich w Polsce FRENCH TOUCH 2016. Gości w programach telewizyjnych, uczestniczy w pokazach polskich projektantów oraz śniadaniach prasowych czy eventach topowych marek.

Fot. Paula Olszewska

Komentarze