Angielski za bezpłatne bony edukacyjne. W BUR m.in. Medical i Business English

Od 15 stycznia przed wieloma z nas PARP otwiera nowe perspektywy – możemy uzyskać dofinansowanie na rozwój swoich kwalifikacji zawodowych. Nie są to kwoty symboliczne, bo wsparcie wynosi nawet 88%. W Białymstoku rusza unikalny projekt “Bon na szkolenie”. Miejscowi urzędnicy twierdzą, że to oferta niespotykana w skali kraju. Nowy program aktywizujący osoby młode, zapewni im nawet 9 tysięcy złotych na edukację języków obcych.

Wpisz do Bazy Usług Rozwojowych: Medical English

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku to jedna z najbardziej elitarnych uczelni w kraju. Studiuje tu obecnie pięć tysięcy studentów, w tym trzystu wyłącznie w języku angielskim. Wysoki poziom edukacji i autorytety naukowe przyciągają obcokrajowców i młodych ludzi zainteresowanych studiowaniem medycyny z wielu polskich miast. Nie od dziś wiadomo, że wiele zaliczeń w języku obcym obowiązuje tutaj także polskojęzycznych studentów. Stąd nasz pomysł na poszukiwanie zajęć językowych dla pracowników służby zdrowia i studentów medycyny.

Baza Usług Rozwojowych to swoista baza szkoleń dofinansowywanych przez PARP – Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Na stronie internetowej https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/ pakiety edukacyjne podzielone są na kilkanaście działów. Możemy tutaj nie tylko zweryfikować tematykę szkoleń. Pod tym adresem znajdziemy również informację o szkolących. My postanowiliśmy pójść na skróty i skorzystać z dostępnej na stronie wyszukiwarki – wpisaliśmy frazę Medical English. Okazuje się, że na niemal bezpłatne zajęcia możemy zapisać się do białostockiej Szkoły English Zone.

Zainteresowanie zajęciami było do tej pory na tyle duże, że postanowiliśmy uruchomić kierunek dla studentów i specjalistów z branży medycznej. – tłumaczy Przedsiebiorczepodlasie.pl Elżbieta Skowron, właścicielka szkoły Bony dodatkowo zwiększyły popularność naszych zajęć z medical i business english. Specjalizujemy się w tych zajęciach, więc uczniowie nam ufają i polecają nas swoim znajomym. – dodaje.

Elżbieta Skowron, fot. English Zone

BUR: Business English

Wielu czytelników pytało nas na Facebooku o to czy w Bazie Usług Rozwojowych znajdą się zajęcia typu Business English. Zainteresowanie zupełnie nas  nie zdziwiło, bo przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim jest już w Białymstoku dość często spotykaną sytuacją.

Okazuje się jednak, że informacja o bonach edukacyjnych zmobilizowała do działania nie tylko pracowników, ale też pracodawców. Wielu zachęca swoich specjalistów do tworzeniach grup w zakładach pracy i zamierza pokrywać w ich imieniu 12% brakującego dofinansowania z PARP.

Podwyższanie kwalifikacji pracowników to zwykle dla pracodawców sposób na zwiększenie przychodów. Wielu chce także przy pomocy kursów językowych z business english premiować swoich najlepszych ludzi – komentuje zainteresowanie wśród szefów firm bonami edukacyjnymi Elżbieta Skowron z English Zone.

Do kogo skierowane są bony edukacyjne

Na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku czytamy:

Całkowity koszt wsparcia uczestnika przekroczy kwotę 9000 zł w przypadku Projektu w ramach poddziałania 3.2.1 oraz 15 000 zł w przypadku Projektu w ramach poddziałania 3.2.2.

Projekt obejmuje dwa rodzaje bonów. Pierwszy przeznaczony jest na szkolenia i kursy z informatyki, języków obcych oraz studia podyplomowe. Posiada wartość do 9 tysięcy złotych. Wkład własny uczestników musi wynosić od 10 do 12 procent uzyskanej kwoty.

Drugi rodzaj bonów przeznaczony jest na szkolenia zawodowe. Ich wartość wyniesie do 15 tysięcy złotych. Wkład własny uczestnika również wyniesie od 10 do 12 procent.

Bony edukacyjne kierowane są do młodych osób w wieku powyżej 25 lat. Choć pierwszeństwo do środków zyskają osoby o niskich kwalifikacjach, osoby 50+ i te zamieszkujące obszary wiejskie, dostęp do środków mają także osoby pracujące i studenci.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: bonynaszkolenia.pl/o-projekcie

Komentarze