Angielski online – lepiej w grupie czy indywidualnie?

Chcesz szybko i skutecznie nauczyć się języka angielskiego? Sprawdź, jakie metody masz do wyboru! Która będzie najlepsza dla Ciebie?

To, że nauka języków jest ważna, nie trzeba nikomu przypominać. Tylko, jak się uczyć, by robić to naprawdę dobrze? Najważniejsze okazuje się dopasowanie sposobu nauki do swoich potrzeb. Omówimy najbardziej znane metody nauki języka obcego oraz ich zalety i wady. Sprawdź, co będzie dla Ciebie najlepsze!

Indywidualna nauka z lektorem

To coraz popularniejsza metoda! Nauka przez Internet jest połączeniem wygody z oszczędnością czasu. Nie musisz wychodzić z domu ani marnować czasu na dojazdy. Uczenie się angielskiego z lektorem online to możliwość jak najlepszego dopasowania godzin, jak i częstotliwości zajęć, do swoich potrzeb. Taki sposób poszerzania wiedzy powinien szczególnie spodobać się osobom, które lubią pracować w swoim tempie, a do tego cenią sobie indywidualne podejście.

Minusem samodzielnej nauki przez Internet z lektorem może być nieco mniejsza motywacja, niż w przypadku grupy. Z drugiej strony — dobry lektor potrafi tak zorganizować lekcje, by zmotywować swojego kursanta do działania. Co więcej, taka forma nauki jest droższa, niż zajęcia w grupie, dlatego to także należy wziąć pod uwagę, podejmując ostateczną decyzję.

Nauka w grupie

Zwykle to właśnie naukę w grupie wybieramy, gdy chcemy uczyć się języka obcego. Niektórym takie rozwiązanie bardziej odpowiada, bo czują zewnętrzną motywację nie tylko ze strony lektora, ale także i grupy. Dzięki temu każdy z kursantów chce nadążyć z materiałem, tak by nie pozostać w tyle i uczyć się na równi z grupą. Co więcej, dla wielu osób ustalona wcześniej godzina spotkań, jak i to, że odbędą się bez nich sprawia, że starają się uczyć regularnie i nie opuszczać zajęć. Zaletą zajęć grupowych jest także ich cena — zazwyczaj są dużo tańsze od tych indywidualnych.

Jakie są wady nauki w grupie? Wybierając taki model przyswajania języka obcego, należy liczyć się z tym, że uwaga nie będzie skupiona tylko na Tobie, jak to się dzieje w przypadku lekcji 1:1. Tutaj czas powinien być równo podzielony pomiędzy członków grupy, którzy często różnią się szybkością nauki, czy mają inne specyficzne potrzeby.

Co wybrać?

Wiele szkół oferuje zajęcia zarówno indywidualne, jak i w grupach np. Fluentbe.com. To, na jakie ostatecznie zajęcia się zdecydujesz, powinno być uzależnione od tego, czego potrzebujesz. Warto odpowiedzieć sobie na pytania, czy wolisz naukę samodzielnie? Czy może bardziej motywuje Cię nauka w grupie? Jaki jest Twój cel w nauce angielskiego? Jakimi środkami finansowymi dysponujesz? Te wszystkie pytania, ułatwią Ci podjęcie ostatecznej decyzji i skuteczną naukę języka angielskiego!

Artykuł partnerski, fot. Pexels.com

 

Komentarze

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/fkfut/domains/przedsiebiorczepodlasie.pl/public_html/wp-content/themes/milkit/single.php on line 34