Anna Lewandowska szuka działaczki społecznej w regionie – Bizneswoman Roku

Fundacja Sukces Pisany Szminką organizuje jubileuszową, X edycję konkursu Bizneswoman Roku. Po raz kolejny nagrodzi kobiety, które angażują się społecznie. W tym roku kategorię „Działalność Społeczna” objęła swoim patronatem Anna Lewandowska. Kandydatki można zgłaszać do 20 listopada. Wśród dotychczas nagrodzonych znajdziemy kobiety, które często dokonują rzeczy niemożliwych. Kim są?

Wspierają chorych na nowotwory, osoby bezdomne i młodych ludzi z trudnych środowisk. Tych, którzy mają relatywnie trudniejszy start do dorosłego życia niż wielu rówieśników.

Inne pomagają uwierzyć dziewczynom w to, że mają talent do przedmiotów ścisłych i IT. Jedno je łączy – ich pasją jest działanie na rzecz ludzi. Wśród dotychczasowych laureatek Konkursu Bizneswoman Roku znajdziemy Magdalenę Prokopowicz, która przerwała tabu na temat raka (prezeska Fundacji Rak’n’Roll), Ewę Błaszczyk, założycielkę kliniki „Budzik” pomagającą wyjść dzieciom ze śpiączki czy siostrę Małgorzatę Chmielewska z „Chleba życia”, która jako jedna z pierwszych dała bezdomnym nie rybę, a wędkę.

To również kobiety, które tworzą innowacje w edukacji – Bianka Siwińska z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy budzi potencjał kobiet w IT i naukach ścisłych, a Marianna Sitek-Wróblewska z Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej pomaga tworzyć atrakcyjną przyszłość młodzieży, w którą inni zwątpili. W miejscach, w których działają, dokonują prawdziwej rewolucji dobra, a to dzięki połączeniu wrażliwości na potrzeby innych z silnym charakterem i nieustępliwością.

Przedsiębiorczość ma różne wymiary – to nie tylko założenie i prowadzenie z sukcesem własnej firmy. To także pomaganie innym – bez bycia przedsiębiorczym nie można tego robić. Kobiety, które działają na rzecz potrzebujących, stają przed podwójnie trudnym zadaniem. Z jednej strony muszą budować świadomość wagi problemu, który rozwiązują. Z drugiej, cały czas muszą pozyskiwać środki, partnerów, fundusze, by móc realnie pomagać. Dlatego kategoria „Działalność społeczna” zajmuje szczególne miejsce w naszym konkursie – mówi Olga Kozierowska, prezeska Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką.

Anna Lewandowska – „Razem można zrobić więcej”

W tym roku kategoria zyskała ważną sojuszniczkę – patronką kategorii została Anna Lewandowska, która poza tym, że jest utytułowaną sportsmenką i influencerką, motywującą tysiące kobiet do zmiany stylu życia na zdrowszy, jest także prezesem Olimpiad Specjalnych. Od lat zaangażowana jest we wsparcie tych, którzy tej pomocy potrzebują. Teraz wspólnie z Fundacją Sukcesu Pisanego Szminką pragnie wspierać kobiety, działające na rzecz innych.

Razem można zrobić więcej. To bardzo ważne, żeby głośno mówić o tych, którzy potrzebują pomocy lub wsparcia, czasami motywacji lub wskazania kierunku albo dobrego słowa. Warto pamiętać o tym, że każdy z nas może tej pomocy kiedyś potrzebować. Każda inicjatywa niosąca za sobą pozytywne efekty jest niezwykle ważna. Dlatego postanowiłam wesprzeć kategorię „Działalność społeczna”. Jest mi bardzo bliska – tłumaczy Anna Lewandowska. – Uważam również, że tych, którzy chcą pomagać i robią to na co dzień, także należy wspierać. Trzeba ich umacniać, by pomagali nadal i mieli na to siły.

Dlaczego warto się zgłosić?

Konkurs jest wyjątkową okazją do nagłośnienia prowadzonej działalności i obudzenia świadomości opinii publicznej o danym problemie.

Kandydatki mogą zgłaszać się samodzielnie lub zostać nominowane przez osoby trzecie, które doceniają zaangażowanie i pracę działaczek. Mogą to być osoby działające lokalnie, o których działalności wie jeszcze niewiele osób, jak i te z pierwszych stron gazet. Zgłoszenia lub nominacji w pięciu kategoriach otwartych można dokonać poprzez formularz online na stronie www.bizneswomanroku.pl

Pozostałe kategorie, w których przyjmowane są zgłoszenia to:
– Biznes Roku z dwiema podkategoriami – Firma: przychód poniżej 10 mln zł oraz Firma: przychód powyżej 10 mln zł ,
– Startup Roku,
– Pomysł na Start/Biznes lokalny,
– Liderka w Nowych Technologiach.

Zgłoszenia można wysyłać do 20 listopada 2018.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze