Aranżacje świetlne białostoczanina robią wrażenie w całej Polsce. Efekt WOW

Branża HoReCa coraz chętniej buduje nastrój sterowanym oświetleniem. Pomysły i wiedzę techniczną dostarcza jej specjalista w tej dziedzinie, inżynier Krzysztof Nowakowski.
Huczne wesela są w modzie. Kilka lat temu wystarczyło znaleźć salę weselną, w której szykowano „wiejski stół”, żeby oferta nas przekonała. Dziś sale bankietowe prześcigają się pomysłach, żeby się wyróżnić. Wiele z nich postawiło na aranżacje świetlne, które budują klimat światłem.

Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu w aranżacji światłem dynamicznym – opowiada Krzysztof Nowakowski z „Inspiracje Światłem” – realizacje w zakresie kreowania scenerii świetlnej podnoszą atrakcyjność sal weselnych na Podlasiu i w całym kraju. Zdarza się, że zgłaszają się do nas architekci wnętrz lub właściciele hoteli czy restauracji pytając, jak mogliby zmienić swoje wnętrza nie inwestując w remont.

Krzysztof Nowakowski podczas prezentacji idei światła dynamicznego, fot. Monika Woroniecka

Inspirujące projekty architekta światła. Jeden z nich w warszawskim Hotelu Sheraton

Kreowanie wnętrza światłem kolorowym to jedna z dziedzin, w której specjalizuje się firma Inspiracje Światłem, prowadzona przez Krzysztofa Nowakowskiego. Inteligentne zarządzanie światłem dostosowanym do pory dnia, roku, a przede wszystkim do charakteru uroczystości to ich ulubione tematy. Pomogli zaaranżować światłem wnętrza takich miejsc jak Restauracja Some Place Else w Hotelu Sheraton Warszawie, Osada Karbówko pod Toruniem, Klub Miraż w Konarach k. Busko Zdroju, Sali Konferencyjno-Bankietowej Kajar w Białymstoku czy nawet Białostockiej Kawiarni Muzycznej Fama. Zobaczcie, jak sterowane światło zmienia wystrój Restauracji w Hotelu Sheraton.

Iluminacje świetlne w Restauracji Some Place Else w Hotelu Sheraton w Warszawie, fot. Inspiracje Światłem
Iluminacje świetlne w Restauracji Some Place Else w Hotelu Sheraton w Warszawie, fot. Inspiracje Światłem
Iluminacje świetlne w Restauracji Some Place Else w Hotelu Sheraton w Warszawie, fot. Inspiracje Światłem

Światło dynamiczne – sceny

Kiedy opowiadamy naszym klientom o scenach oświetlenia, mamy na myśli grupy świateł kontrolowane pilotem lub panelem sterującym. Sceny te różnią się natężeniem i źródłem światła. Mają one swoje nazwy. W tej chwili instalujemy oświetlenie w nowo powstającym hotelu w Białymstoku. Zaplanowaliśmy tam kilkanaście scen świetlnych. Będą one zmieniane adekwatnie do pór dnia i rodzaju imprezy – tłumaczy Krzysztof Nowakowski.

Przykładowa iluminacja świetlna w Hotelu Astoria k. Busko Zdroju

Nazwy takich scen to na przykład: tęcza, laguna, przed burzą, jesień, złota, obiadowa. Każda scena to inne kolory i animacja świateł. Są one tworzone, by współgrać z wykonywanymi czynnościami w danym pomieszczeniu. Włączenie danej sceny zmienia nastrój w pomieszczeniu. Zmianom mogą ulegać także źródła światła. Mogą na przykład zgasnąć lampy na suficie i włączyć się boczne halogeny albo podświetlana tafla na suficie. Zobaczcie przykład takiej realizacji świetlnej na filmie prezentującym salę weselną w Osadzie Karbówko koło Torunia.

Ustawienie scen świetlnych to programowanie. W zależności od uznania i częstotliwości korzystania z danej sceny, nadajemy jej odpowiedni numer na klawiaturze pilota – wyjaśnia Krzysztof Nowakowski. – Gdy korzystamy z taśm wielokolorowych RGB, możemy sterować oświetleniem sali. Wtedy wybieramy kolor i program animacji w zależności od rodzaju uroczystości. Możemy nawet włączyć scenę świetlną, która pasuje do wykonywanej muzyki. 

Iluminacje świetlne w Klubie Mirage k. Buska Zdrój, fot. Inspiracje Światłem

Możecie tutaj zobaczyć zdjęcie w formacie 360 stopni, które ukazują niektóre realizacje firmy Inspiracje Światłem.

http://barrisol360.com/360-Pologne/360_Mirage_Club_01_disco_RGB.swf

http://barrisol360.com/360-Pologne/360_Velvet_Suwalki_Conference_03_orange.swf

http://barrisol360.com/360-Pologne/360_Kajar_03_laque_pink.swf

Gdy do oświetlenia mamy kilka różnych stref i kilkadziesiąt czy kilkaset metrów, montażyści z Inspiracje Światłem instalują system inteligentnego sterowania. Za pomocą jednego pilota można sterować do dwudziestu stref oświetleniowych – wszystkimi lub wybranymi jednocześnie oraz każdą oddzielnie. Niektóre strefy można np. w danym momencie wyłączyć lub ustawić, aby świeciły tylko jednym kolorem, podczas gdy inne mrugają lub przemijają. Dzięki temu możliwa jest gra światłem i tworzenie odpowiedniego nastroju – od romantycznego po zachęcającego do tańca.

Światło dynamiczne zmienia samopoczucie

Operowanie sterowanym oświetleniem, kiedyś było zarezerwowane dla teatru, opery i sal koncertowych. Dziś sterowane światło spotykamy na weselach i czy w restauracjach. Wchodząc do ciekawie oświetlonego wnętrza, czujemy jakąś magię. Oddziaływania światła nie umiemy wytłumaczyć. To pozostaje w sferze emocji i naszej wrażliwości. Coraz lepiej rozumieją to inwestorzy i właściciele restauracji, sal weselnych i innych wnętrz komercyjnych. Inwestując w dynamiczne oświetlenie tworzą klimat, który przyciąga.

Iluminacje świetlne w Sali Weselnej Osada Karbówko k. Buska Zdrój

Artykuł partnerski

Komentarze