Auta w firmie? Poznaj wynajem długoterminowy.

Zakup floty aut generuje ogromne koszty, co może nie tylko mocno obciążyć budżet przedsiębiorstwa, ale często też, ze względów finansowych, tego typu inwestycja jest zupełnie niemożliwa. Idealnym rozwiązaniem zapewniającym dostęp do nowoczesnych i bezpiecznych samochodów na potrzeby funkcjonowania firmy zapewniany jest poprzez wynajem długoterminowy.

Wynajem długoterminowy aut – czym jest?

Długoterminowy wynajem samochodów jest usługą umożliwiającą klientowi dzierżawę aut na wymagany okres czasu. Warunki korzystania z aut zawarte są w umowie najmu. Podmioty biznesowe lub osoby prywatne, które decydują się na wypożyczenie samochodu w trybie długoterminowym zobowiązane są do płacenia stałego abonamentu. W koszty abonamentowe wliczony jest szereg usług, takich jak: ubezpieczenie auta, assistance, działania serwisowe (naprawy, wymiana części, przeglądy) czy samochód zastępczy w przypadku wystąpienia różnorodnych zdarzeń drogowych (wypadek, kolizja, awaria). Klient zobowiązany jest zatem wyłącznie do opłaty abonamentu oraz ponoszenia kosztów paliwa.

Dlaczego warto skorzystać z wynajmu długoterminowego?

Wynajem długoterminowy samochodu to coraz częściej wybierana przez przedsiębiorców forma wyposażania firmę we flotę aut. Na popularność tej opcji zapewniania samochodów służbowych wpływa szereg zalet oraz korzyści. Przede wszystkim są to profity finansowe. Wybierając wynajem długoterminowy można być pewnym stałych kosztów. Składają się na nie raty za wynajem aut, których wysokość jest precyzyjnie określona w umowie, a co ważne, jest stała przez cały okres najmu.

Abonament obejmuje nie tylko korzystanie z auta, ale także serwis (przeglądy, naprawy, wymiany części itp.), czy obsługę administracyjną samochodu (rejestracja, wykupienie ubezpieczenia oraz inne konieczne czynności). Jedynym dodatkowym kosztem, oprócz abonamentu, są koszty paliwa. Ten rodzaj wynajmu nie wymaga wnoszenia wpłaty własnej. Wyłączny koszt związany z wypożyczeniem, to abonament. Wielką zaletą wynajmu długoterminowego jest możliwość włączenia kosztów abonamentowych w koszty uzyskania przychodu, co pozwala na dokonanie odpisu od podatku.

Umowa wynajmu długoterminowego szczegółowo określa czas trwania usługi. Po wygaśnięciu zapisów umowy, klient zwraca auta, z których korzystał. Wtedy też istnieje możliwość zawarcia kolejnego kontraktu na nową flotę. Firmy oferujące tę formę najmu aut posiadają często szeroki wybór marek oraz modeli samochodów o różnej klasie oraz wyposażeniu, dzięki czemu klient może korzystać z aut w pełni dopasowanych do potrzeb działalności jego przedsiębiorstwa.

Perfekcyjna alternatywa dla leasingu

Wielu biznesmenów wyposaża firmę w auta korzystając z leasingu. Leasing zapewnia wyłącznie użytkowanie samochodu. W przypadku najmu długoterminowego klient dodatkowo korzysta z pełnej obsługi pojazdu, dlatego też tej wariant jest o wiele bardziej atrakcyjny dla biznesu. Wynajem długoterminowy zapewnia komfort i bezpieczeństwo i jest doskonałą alternatywą dla leasingu.

Wynajem długoterminowy – doskonała oferta dla firm

Oferta najmu długoterminowego jest najwygodniejszą formą korzystania z nowoczesnych i komfortowych aut oraz daje ona przedsiębiorcom możliwość wymiany floty na nową. Na rynku pojawia się wiele firm dostarczających auta w wariancie najmu długoterminowego. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dokładnie zapoznać się z warunkami najmu. Firmą, która cieszy się bardzo dużym zadowoleniem klientów, oferującą wynajem samochodu w Warszawie, jest TM FLOTA. Przedsiębiorstwo gwarantuje profesjonalną obsługę klientów biznesowych, którym zapewnia najnowocześniejsze auta wiodących światowych marek (Toyota, Lexus) w atrakcyjnych cenach. TM FLOTA w pełni odpowiada na potrzeby firm i jest doskonałym partnerem biznesowym, któremu zaufały rzesze klientów.

Komentarze