Bahia Group: Oryginalne projekty utalentowanych ludzi. Tu szukaj inspiracji designerskich

Tworzą wnętrza i przestrzenie od A do Z. Logotyp, komunikacja wizualna firmy, stalowe meble, fototapety, panele ażurowe, drukowane podłogi czy nietypowe oświetlenie. Bahia Group to zespół ludzi, którzy spełnią wymagania firm, instytucji czy osób prywatnych.

Grupa niedawno otworzyła Showroom, gdzie każdy może przyjść i zobaczyć jej projekty.

Trzon grupy stanowią trzej białostoczanie: architekt Maciej Żukowski, Tomasz Szczerbicki związany z branżą reklamową oraz Michał Lewczuk zajmujący się zarządzaniem produkcją. Wspólnie połączyli siły i stworzyli przestrzeń, która jest nie tylko portfolio, ale także swoistą prezentacją możliwości.

Łatwiej jest pokazać przykładowy projekt i jego realizację niż tylko o nim opowiadać – mówi Maciej Żukowski. – Showroom ma przedstawiać naszą pracę, zachęcać ludzi do tego, by odrobinę zaszaleć.

Faktycznie, jest się czym pochwalić. Bahia Group stoi za rewitalizacją wnętrza budynku urzędu marszałkowskiego przy ulicy Poleskiej. Do tego dochodzi pierwszy sklep zielarski dla Nowej Farmacji, który stworzony został od podstaw.

Stworzyliśmy nazwę Zielnik, logotyp, wykonaliśmy aranżację lokalu w sposób całościowy: od sufitu, oświetlenia, poprzez podłogi, na meblach kończąc. Wszystkie elementy zostały zaprojektowane indywidualnie – opowiada Michał Lewczuk.

Tomasz Szczerbicki podkreśla, że Bahia oferuje możliwości, które są uszyte na miarę danego klienta.

Dajemy swoistą namiastkę luksusu, ale przystępnego cenowo. Niewielka byłaby różnica w kosztach, jeśli wystrój sklepu Zielnik miałby się opierać na gotowych meblach, np. aptecznych. Przecieramy szlaki i w takiej formie jesteśmy pierwsi na rynku, nie tylko podlaskim. Z Zielnika jesteśmy zadowoleni, ponieważ realizacja została wykonana dokładnie tak, jak wyglądała wizualizacja. Dlaczego? Już na etapie projektu myślimy o efekcie końcowym. Jesteśmy w stanie przenieść nasze wizje do rzeczywistości -wyjaśnia.

Wiele elementów wystrojów wnętrz można odnaleźć pod jednym wspólnym adresem – Mławska 4 U5. Właśnie tam, niedaleko centrum Białegostoku, widnieją elementy, które klienci mogą znaleźć w wystrojach wnętrz w Polsce, w Niemczech, Austrii czy nawet Danii.

 Ozdobna ściana ze sklejki, betonowy sufit z czarnym okablowaniem i stalowymi podwieszanymi siatkami, loftowe meble: to wszystko zostało zaprojektowane i zrobione przez nas. W ten sposób chcemy ułatwić ludziom zrozumienie, co tak naprawdę potrafimy – tłumaczy Tomasz Szczerbicki.

Dla grupy Bahia bardzo ważną rolę pełnią materiały. Jak sami podkreślają jej twórcy, tworzywa pochodzą z najwyższej półki. Produkcji sprzyja także ogromne zaplecze w postaci rozbudowanego parku maszynowego. W „centrum dowodzenia” można znaleźć drukarki wielkoformatowe, maszyny numeryczne CNC oraz własną ślusarnię.

Sami sobie nadajemy kierunek – zapewnia Michał Lewczuk.

Architekt Maciej Żukowski dodaje, że klientem Bahia Group jest każdy, kto chce zrobić coś nietypowego i wyjątkowego.

Siłą grupy jest jej kompleksowa obsługa. Tomasz Szczerbicki przekonuje, że to właśnie w Bahia Group klient może liczyć na pomoc wszystkich, których potrzebuje przy projekcie.

Jeżeli potrzebny jest architekt do zaprojektowania przestrzeni, to my zapewnimy taką obsługę. Jeżeli ktoś życzy sobie jedynie, byśmy wykonali stalowe biurko z drewnianym blatem, to zajmiemy się tym projektem. Naszym największym atutem, a zarazem
ułatwieniem dla klienta jest to, że w jednym miejscu może powierzyć nam całe zadanie do wykonania – mówi Tomasz Szczerbicki.

W najbliższych miesiącach Bahia Group zamierza promować się głównie na lokalnym rynku, ale ma wizję stworzenia globalnej społeczności dla designu i architektury. Dlatego w Showroomie przy ulicy Mławskiej 4 organizowane będą spotkania tematyczne z
przedsiębiorcami, producentami oraz projektantami, aby zaprezentować możliwości wykorzystania różnorodnych materiałów.

Produkty Bahia będą również możliwe do zobaczenia podczas białostockich imprez kulturalnych, m.in. premier i koncertów w Operze i Filharmonii Podlaskiej. W przyszłym roku powstanie sklep internetowy, gdzie kupimy wybrane produkty designerskie.

Piotr Walczak, fot. Bahia Group

Komentarze