Basen i trzy gwiazdki. Widzieliśmy Hotel Białowieski po remoncie

W tym roku wartość rynku luksusowych hoteli i spa w Polsce może sięgnąć 1,6 mld zł (Źródło: Raport KPMG 2016). Eleganckich obiektów powstaje w kraju bardzo wiele, szczególnie w miejscowościach turystycznych i dużych miastach. Zmiany widać także w podlaskiej Białowieży.

Rosnące oczekiwania gości hotelowych

W ostatnich latach Hotel Białowieski oddał do użytku kompleks basenowy, strefę SPA i kolejne skrzydło z pokojami w podwyższonym standardzie. Centrum SPA to największy obiekt tego rodzaju w Białowieży. 8 gabinetów  oferuje pełną gamę zabiegów upiększających i relaksacyjnych, po których można wypocząć na hotelowym basenie. Do dyspozycji oddano także strefę saun i zewnętrzne jacuzzi.

W tym czasie powstała też wiata ogniskowa, na której Hotel organizuje imprezy plenerowe dla swoich Gości. Repertuar uwzględnia biesiady przy grillu i ognisku, koncerty ludowych muzyków, imprezy integracyjne, wesela. Dużym udogodnieniem jest dostępna przestrzeń – nawet 300 osób może przebywać na jej terenie w tym samym czasie.

Turysta oczekuje już nie tylko komfortowego noclegu, ale chciałby też doświadczyć tego, z czym kojarzy mu się Podlasie – zrelaksować, wyciszyć, obcować z piękną przyrodą. Od strony noclegu oczekuje wygodnych, ładnie urządzonych wnętrz, a także, co bardzo ważne, regionalnej kuchni opartej na lokalnych i sezonowych produktach. – mówi Piotr Czarny, specjalista ds. marketingu w Hotelu Białowieskim.

W tym roku, pozostała część obiektu przeszła generalny remont. Właściciele zdecydowali się na modernizację dwóch pięter wraz z korytarzami, tworząc pokoje o warunkach porównywalnych z hotelami czterogwiazdkowymi. Każdy jest wyposażony w duże, wygodne łóżka, biurko z miejscem do pracy, telewizor LCD i łazienkę wykończoną trawertynem.

W przyszłym sezonie właściciele planują otwarcie browaru rzemieślniczego. To oferta wciąż rzadka na Podlasiu, dotąd w Białowieży niedostępna.

Hotel Białowieski – galeria zdjęć

Komentarze