Baza danych polskich firm – klucz w skutecznym marketingu

Marketing baz danych (z ang. database marketing) to bardzo popularna i ciekawa forma analizowania możliwości, planowania strategii marketingowych i realizacji reklamy. Nie można jeszcze nie wspomnieć o jego bardzo dużej skuteczności. Właśnie dlatego coraz więcej firm rozważa wdrożenie w swój plan marketingowy także tego typu praktyki. Na czym jednak właściwie polegają?

O ile można byłoby twierdzić, że marketing nie jest w sferze realizacji dziedziną ścisłą (a dopiero w sferze efektów danej realizacji), marketing baz danych zupełnie temu przeczy – już w trakcie realizacji pojawiają się liczby, wykresy i różnego rodzaju dane. Są zbierane i wykorzystywane, by móc wyszczególnić odpowiednią grupę odbiorców, do których kierowanie naszych działań marketingowych zostanie przekonwertowane na odpowiednie działania, które są celem danej kampanii. Przy tym jednak należy spełnić kilka ważnych warunków.

Jakie dane powinny się znaleźć w bazie

Podstawowymi danymi w przypadku bazy danych polskich firm są nazwa, forma prawna, adres, lokalizacja, numery NIP, REGON czy KRS oraz PKD. Ważne są także dane kontaktowe niezależnie od tego, czy mowa o numerze telefonu, adresie e-mail czy numerze faksu. Jeśli firma ma swoją stronę internetową – jej adres także może się przydać.

Jednak podstawowe dane mogą nie być wystarczające, by określić, czy firma znajduje się w grupie, do której chcemy skierować naszą reklamę. Danymi warunkującymi przynależność do określonej grupy mogą być: wielkość firmy, liczba zatrudnionych, data powstania, zysk i obroty firmy czy informacja o wielkości dysponowanej floty. Dzięki tego typu informacjom można odpowiednio wyselekcjonować konkretne rekordy, które będą zainteresowane tym, co chcemy przekazać. Tak zaawansowaną, a do tego aktualną bazę danych polskich firm oferuje Infobrokering.

Czy można ją tworzyć samemu?

Zbieranie danych może być czasochłonne, uciążliwe i do tego kosztowne, jeśli zlecimy to komuś spoza firmy. Nie da się ukryć, że wykonywanie takiej pracy wymaga specjalistycznych umiejętności w tym zakresie.

Zobacz także: https://www.infobrokering.com.pl/baza-firm/

Artykuł partnerski

Komentarze