Będzie można zwiedzić Browar Dojlidy

Browar Dojlidy, który obchodził w ubiegłym roku jubileusz 250-lecia, już 15 czerwca stanie otworem przed zwiedzającymi. To wyjątkowa okazja, by znaleźć się w gronie dwustu szczęśliwców, którzy zobaczą od środka niedostępne dla publiczności miejsce narodzin ulubionego piwa Polaków – Żubra. Spragnieni dodatkowych wrażeń mogą też prosto z warzelni udać się na uroczyste „Urodziny Żubra”, które odbywać się będą tego samego dnia na placu przed teatrem dramatycznym.

Należący do Kompanii Piwowarskiej Browar Dojlidy od dwóch i pół wieku stanowi integralną część historii Białegostoku i Podlasia. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców regionu, otwiera swoje podwoje przed gośćmi w ramach dnia otwartego. Zwiedzający będą mogli odkryć niedostępne na co dzień wnętrza browaru, jak i na własne oczy zobaczyć cały proces tworzenia piwa, od powstania piwnej brzeczki do rozlewu. Przewodnikami po piwnych historiach będą sami pracownicy Browaru Dojlidy.

Od lat aktywnie uczestniczymy w życiu naszego regionu, wspierając chociażby lokalne inicjatywy kulturalne i sportowe. Z tego powodu postanowiliśmy też otworzyć się na gości z Podlasia, żeby mogli na własne oczy zobaczyć, jak powstaje lubiane przez nich piwo – mówi Jacek Winiarski, dyrektor Browaru Dojlidy. – Okazja ta jest tym bardziej atrakcyjna, bowiem w rolę przewodników wcielą się sami pracownicy browaru, którzy będą mogli podzielić się ze zwiedzającymi swoją autentyczną pasją. Kto, jeśli nie oni lepiej opowiedziałby o historii tego miejsca oraz z zaangażowaniem przedstawił proces warzenia piwa?

Zwiedzanie browaru odbywać się będzie w dwudziestoosobowych grupach, do których należy zapisać się przy użyciu formularza dostępnego na stronie browaru. Liczba miejsc jest ograniczona – atrakcja przewidziana jest dla grona 200 szczęśliwców. Wycieczki będą organizowane co pół godziny – pierwsza rozpocznie zwiedzanie o godzinie 9.00, ostatnia zaś o 13.30. Dla zwiedzających udostępniony będzie bezpłatny parking przy browarze (wjazd od ulicy J. Kuronia).

Każdego, kogo po wizycie w Browarze Dojlidy najdzie ochota na napicie się złotego trunku, Kompania Piwowarska zaprasza na pełne atrakcji „Urodziny Żubra”, które trwać będą od godziny 12.00 na placu przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Na miejsce imprezy gości zabierze bezpłatny bus. Zagrają m.in. Myslovitz, Pablopavo i Ludziki, Tęgie Chłopy.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze