Białostocka firma z tytułem „Dobroczyńca Roku 2018”

W czerwcu już po raz 21. odbyła się uroczysta gala ogólnopolskiego konkursu „Dobroczyńca Roku”. To wyjątkowy plebiscyt, nagradzający najbardziej odpowiedzialne i aktywne społecznie polskie firmy. W kategorii „Strategia społecznego zaangażowania” zwyciężyła białostocka sieć gabinetów stomatologicznych Karedent, która została doceniona za wkład w edukację i profilaktykę zdrowia wśród dzieci i seniorów.

Podczas uroczystego wręczenia statuetek w Teatrze Kamienica w Warszawie właściciele firmy odebrali gratulacje z rąk organizatora, którym już od ponad 20 lat jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. To właśnie ona wspiera i docenia przedsiębiorstwa i inicjatywy, które chętnie działają na rzecz innych, zmieniają otoczenie, poświęcając swój czas i środki.

Ten tytuł to ogromne wyróżnienie dla naszej firmy, powód do dumy i satysfakcji. Wszystkie działania które robiliśmy – od malowania ścian na oddziale dziecięcym w białostockim szpitalu poprzez setki profilaktycznych badań stomatologicznych dzieci czy zbiórek dla potrzebujących -wykonywaliśmy z czystej przyjemności, nie licząc na poklask. Takie działania prospołeczne zbliżały do siebie pracowników, budowały więź i poczucie jedności we wspólnej sprawie. To bardzo poprawiło atmosferę w pracy. Ogromnie miło nam jednak, że zostało to docenione w tak prestiżowym konkursie. To daje jeszcze większą motywację, by dalej robić swoje – mówi dr Kamil Chorąży, jeden z właścicieli sieci gabinetów stomatologicznych Karedent.

Kapituła, złożona ze znakomitych ekspertów w dziedzinie biznesu, doceniła prowadzoną przez białostockie gabinety akcję „Akademia Zdrowego Uśmiechu”, w ramach której lekarze przeprowadzili dziesiątki spotkań edukacyjnych w szkołach i przedszkolach, przebadali setki dzieci pod kątem profilaktyki próchnicy, a także zorganizowali spektakl profilaktyczny „O królu, który płakał z bólu”. Pracownicy, aby oswoić dzieci z gabinetem nagrywali wideobloga w internecie „Życie na unicie”, w którym znani białostoczanie opowiadali o swoich pasjach i wizytach u stomatologa. W dobie ogromnych problemów zdrowotnych wśród najmłodszych, niewłaściwego odżywania i niewystarczającej higieny takie działania są na wagę złota i przyczyniają się do poprawy zdrowia dzieci i młodzieży.

Karedent to sieć gabinetów stomatologicznych z siedzibą w Białymstoku, działająca już od 2000 roku, posiadająca 16 gabinetów na terenie województwa podlaskiego i mazowieckiego (w tym trzy w Białymstoku). Pracujący tam lekarze specjaliści z różnych dziedzin stomatologii wykonują ponad 200 tysięcy procedur stomatologicznych rocznie, za priorytet stawiając sobie piękny uśmiech i zadowolenie pacjenta.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze