Białostocka firma wejdzie na giełdę. Tak ma pozyskać dodatkowy kapitał na światową ekspansję

Spółka TenderHut SA złożyła dokument informacyjny na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Rozpoczyna w ten sposób formalną procedurę wprowadzenia akcji do alternatywnego systemu obrotu. TenderHut planuje wejść na rynek NewConnect już w pierwszym kwartale tego roku.

Znana podlaska firma działająca w branży IT formalnie rozpoczęła swoją długo zapowiadaną drogę do stania się spółką publiczną. Złożyła dokument informacyjny w celu wejścia na NewConnect. Przygotowanie go wspierał Dom Maklerski INC SA.

– Do wejścia spółka przygotowuje się już od wielu lat, a droga ta była poprzedzona wieloma analizami. Jesteśmy wdzięczni naszym doradcom z PwC oraz L2 Partners za cenne rady w całym procesie analizy europejskich parkietów, DM INC za profesjonalne wsparcie, a GPW za przekonanie nas do ostatecznego wyboru warszawskiego parkietu. Mam nadzieję, że weryfikacja dokumentu informacyjnego przez GPW przebiegnie sprawnie i wejdziemy na NewConnect jeszcze w pierwszym kwartale tego roku – mówi Robert Strzelecki (na zdjęciu z lewej; obok – Thomas Birk, czlonek zarządu), prezes TenderHut.

Grupa TenderHut obecnie rozwija trzy linie biznesowe: outsourcing usług IT (SoftwareHut, ExtraHut, ProtectHut, LegalHut), transformację cyfrową procesów laboratoryjnych (Solution4Labs, Holo4Labs) oraz venture building (polski VenturesHut, szwedzki Nordic Tech House) nadzorujący rozwój spółek produktowych takich jak Zonifero – tworzące rozwiązania Work-Tech, Holo4Med – zajmujące się wykorzystaniem Mixed Reality w medycynie, GrowUperion – platforma grywalizacyjna motywująca pracowników.

Plany grupy są ambitne i niezależnie od założeń związanych z organicznym wzrostem, przedsiębiorstwo chce rozwijać się również przez połączenia na rynku polskim oraz akwizycje na rynkach Europy Zachodniej czy Ameryk Północnej i Południowej.

– Chcemy rozwijać się globalnie. Naszym celem strategicznym jest stworzenie grupy informatycznej zdolnej świadczyć usługi w trybie „follow-the-sun”. Kluczowym elementem tego planu jest dostępność zespołów developerskich we wszystkich strefach czasowych. Pandemia COVID-19 spowodowała, że nasze zagraniczne procesy M&A zostały zamrożone, ale nie zaniechane. Mamy nadzieję, że obecność na rynkach kapitałowych wzmocni naszą transparentność, wiarygodność i rozpoznawalność, co pozwoli nam z przytupem wrócić na rynek transakcyjny. Liczymy także na aktywną współpracę z instytucjami oferującymi wsparcie takich inicjatyw, m.in. z Funduszem Ekspansji Zagranicznej PFR, z którego strategią nasze plany wydają się być idealnie zbieżne – wyjaśnia prezes Strzelecki.

Jak tłumaczył w rozmowie z naszą redakcją jeszcze pod koniec grudnia, głównym celem wejścia na NewConnect jest zaoferowanie pracownikom, wspólnikom i menedżerom spółek będących w Grupie zależnych możliwości posiadania akcji spółki publicznej.

– Po debiucie na NewConnect planujemy przygotować się do debiutu na głównym parkiecie w celu pozyskania dodatkowego kapitału na rozwój – podkreślał.

I tak: jeszcze na ten rok kalendarzowy celem jest wejście na główny parkiet warszawskiej GPW. Wejście na NewConnect to dla spółki okres przejściowy.

– Będziemy się starać, aby jeszcze w tym roku wprowadzić akcje TenderHut na główny parkiet. Debiut na głównym parkiecie GPW prawdopodobnie połączymy wówczas z ofertą publiczną – podsumowuje Robert Strzelecki.

W tej chwili w Grupie TenderHut funkcjonuje 14 spółek.

Red. PP

Komentarze