Białostocka firma zachęca do recyklingu. Najmłodsi mogli wykazać się kreatywnością

cof

Plastikowe nakrętki, foliowe reklamówki, zużyte słomki czy stare płyty CD – to pozornie śmieci, ale w rękach uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku zyskują zupełnie nowe życie i przeznaczenie. Konkurs plastyczny „Wiosna u DrTusza” dobiegł końca, a efekty można oglądać na wystawie.

Z okazji zbliżającego się pierwszego dnia wiosny, a co za tym idzie – zwracania większej uwagi na to, jak wygląda nasze najbliższa otoczenie, akcji promujących ochronę środowiska przybywa.

W ostatnich dniach białostocka firma DrTusz zorganizowała wystawę prac plastycznych, będącą efektem konkursu, w którym wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 w Białymstoku. Konkurs miał wprost nawiązywać do ochrony środowiska, zwracając uwagę na problem generowania ogromnych ilości śmieci, pobudzania kreatywności do ponownego wykorzystania pozornie jednorazowych przedmiotów i uczulenia na prawidłową segregację odpadów.

Pomysłowość młodych autorów prac przerosła nasze oczekiwania – mówi Aneta Zagórska z DrTusza. – Mieliśmy problem z wyłonieniem laureatów, ale wspólnie ustaliliśmy, że o zwycięstwie zdecyduje przede wszystkim to, na ile kreatywnie zostaną wykorzystane surowce wtórne. Naszą akcją, pierwszą zresztą tego typu, chcemy promować wśród dzieci i młodzieży ideę szeroko pojętej ochrony przyrody i zachęcić ich do twórczego myślenia o recyklingu. Chociaż akcja ma charakter konkursowy, w którym do wygrania są gry edukacyjne, chcemy, by każdy uczestnik poczuł się doceniony, dlatego zdecydowaliśmy się na stworzenie w naszym sklepie wystawy.

Prace można oglądać do końca marca.

Opr. P. Walczak, fot. mat. pras.

Komentarze