Białostocka księgarnia internetowa najlepsza w rankingu Ceneo

Tania Książka ponownie została laureatem Rankingu Zaufanych Sklepów, przeprowadzonego przez platformę Ceneo.pl, ale po raz pierwszy zdobyła najważniejszą nagrodę „Wybór użytkowników”, przyznawaną bezpośrednio przez internautów. E-księgarnia z Białegostoku otrzymała też trzecie miejsce w kategorii „Multimedia”.

Ranking Ceneo.pl jest jednym z najbardziej miarodajnych i wiarygodnych plebiscytów popularności internetowych sklepów w Polsce. Ma też już swoją historię i prestiż. 18 października 2018 roku w Warszawie, podczas gali Retail Channels, po raz dziewiąty wręczono nagrody Zaufanych Sklepów, uważane za polskie Oskary w branży e-commerce.

W konkursie wzięło udział ponad 4500 firm sprzedających w sieci. W 14 różnych kategoriach wyróżniono 42 najlepsze sklepy internetowe w Polsce. Nagrody po raz kolejny pojadą m.in. do Białegostoku, gdzie działa jedna z najpopularniejszych w kraju e-księgarni – TaniaKsiazka.pl.

Jesteśmy szczęśliwi i przepełnia nas duma, że tym razem udało nam się zdobyć tę najważniejszą nagrodę: „Wybór użytkowników”. To wyróżnienie jest wyjątkowe, ponieważ werdykt został wydany przez najsurowsze jury – klientów. Jest więc wyrazem ich zaufania i docenienia naszych starań o to, by księgarnia była przyjazna, pracowała szybko i sprawnie – mówi Łukasz Kierus, założyciel księgarni Tania Książka.

Nagrodę w imieniu firmy odebrał w Warszawie Adam Guz, dyrektor finansowy.

Czuję się nieco niezręcznie odbierając tę nagrodę w pojedynkę, ponieważ na scenie, obok mnie, powinno znaleźć się miejsce dla ponad setki wspaniałych osób – członków naszego zespołu, bez których tego sukcesu by po prostu nie było – powiedział po wczorajszej gali. – Każdy z nich ma istotny wkład w pozycję, którą zajmujemy – od każdego z nich zależy to jak nas oceniają klienci i rynek – od IT, poprzez osoby zajmujące się kompletowaniem zamówień, po dział sprzedaży, marketingu i finanse. To nagroda, którą dedykuję każdemu z nich z osobna, i korzystając z okazji, chciałbym im serdecznie podziękować.

Zwycięzcy zostali wyłonieni na podstawie ponad trzech milionów ankiet Programu Zaufanych Opinii, wypełnianych w ciągu całego roku przez klientów, którzy dokonali zakupu w sklepie internetowym. Przy ocenie brano pod uwagę liczbę opinii, średnią uzyskanych ocen (min. 4,5 gwiazdki), ilość opinii pozytywnych (min. 90%), udział opinii zablokowanych za nadużycia (nie więcej niż 10 proc.) oraz pozytywną weryfikację w testach poprawności instalacji skryptów.

Opinie to jeden z kluczowych elementów przy podejmowaniu decyzji zakupowych – podkreśla Marcin Łachajczyk, prezes Ceneo.pl. – Od 9 lat na tej podstawie razem z naszymi użytkownikami tworzymy unikatowy ranking Zaufanych Sklepów. Jego wyjątkowość polega na tym, że oceny są wystawiane dopiero po sfinalizowanym zakupie. Nasz ranking jest bezkonkurencyjny, bo tworzony na podstawie milionów ankiet.

W ubiegłym roku podczas gali rozdania nagród Ceneo.pl księgarnia TaniaKsiazka.pl była oklaskiwana dwukrotnie. Zdobyła drugie miejsce w kategorii „Wybór Użytkownika”. To najbardziej pożądane przez internetowych sprzedawców wyróżnienie, ponieważ zwycięzców wskazują tutaj bezpośrednio sami klienci. Uplasowała się też na drugiej pozycji w kategorii „Multimedia”.

Nagrody Ceneo.pl to kolejne laury, które odebrała w tym roku Tania Książka. Firma okazała się m.in. bezkonkurencyjna w rankingu „Koszyk Roku 2018”, co dowodzi, że czołowa polska księgarnia internetowa, wywodząca się z Podlasia, jest – zdaniem ekspertów – najbardziej przyjaznym dla użytkowników e-sklepem w naszym kraju. Za sobą pozostawiła takie sklepy jak: mediamarkt.pl, wittchen.pl, saturn.pl, mall.pl czy eobuwie.com.pl.

Red. PP, fot. mat. pras., na zdjęciu: Adam Guz odbiera nagrodę

Komentarze