Białostocka onkologia dostała kombinezony i maski ochronne od spółek z Warszawy

Spółki TRMEW Obrót i Salveo Medical Care Warsaw podarowały Białostockiemu Centrum Onkologii środki ochrony osobistej na cele związane ze zwalczaniem zakażenia, zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa oraz zwalczaniem skutków choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2 na wartość ponad 65 tys. zł! Przedmiotem darowizny jest 210 sztuk kombinezonów, 2 tys. sztuk masek KN95 oraz 300 sztuk masek FFP2. Darowiznę przekazała 24 kwietnia 2020 r. dr Daria Mejnartowicz, prezes zarządu Salveo Medical Care Warsaw.

Każdy podmiot jest w tej chwili w potrzebie. Uważam, że podmioty warszawskie mają, powiedzmy, większe szanse na otrzymanie pomocy, te oddalone od centralnej Polski mają mniejsze szanse na pomoc. Bardzo ujęło mnie to, że centrum onkologii nie zaprzestało procedowania usług dla pacjentów, że nadal pracuje pełną parą – powiedziała dr Mejnartowicz.

Przekazanie darowizny odbyło się przy pododdziale leczenia bólu BCO, który na czas epidemii koronawirusa został wyznaczony na oddział obserwacyjny.

Jesteśmy bardzo wdzięczni i dziękujemy, że państwo się pochyliliście nad naszymi potrzebami. Te wszystkie środki przekazujemy do naszej grupy ścigającej wirusa. To jest grupa osób, które się nie boją nowych wyzwań, które się nie wystraszyły tego, że walczymy z czymś zupełnie nowym i nieznanym – mówiła dr Dorota Kazberuk, p.o. z-cy dyrektora BCO ds. lecznictwa.

TRMEW jest jednym z największych niezależnych podmiotów na rynku energii elektrycznej w Polsce. Współpracuje z najliczniejszą grupą wytwórców, produkujących energię z odnawialnych źródeł. Ich klienci chcą dbać o środowisko, dlatego firma dostarcza im w pełni zieloną energię. W 2019 r. 100 proc. sprzedanej przez TRMEW energii pochodziło z odnawialnych źródeł. Już wkrótce rynek pozna ich jako RESPECT ENERGY.

Red. PP, fot. BCO

Komentarze