Białostocka spółka AC otrzymała tytuł Promotora Polskiej Gospodarki

Firma została odznaczona tytułem Promotora Polskiej Gospodarki podczas piątej edycji Wschodniego Kongresu Gospodarczego, który odbywał się w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku.

Tytuł Promotora Polskiej Gospodarki przyznawany jest firmom, które odnoszą sukcesy na rynkach międzynarodowych, oferują innowacyjne rozwiązania, są ambasadorami regionu oraz przyczyniają się do zwiększania konkurencyjności gospodarki.

Wyróżnienie przyznano firmie AC S.A., producentowi systemów instalacji autogaz marki STAG, która dostarcza nowoczesne rozwiązania do samochodowych systemów LPG/CNG. Sterowniki, ale też kompletne instalacje gazowe działają w samochodach jeżdżących po drogach 50 krajów świata, na sześciu kontynentach.

Warto podkreślić, że dzięki spółce AC, tworzącej STAG Autogas Systems, oszczędzają nie tylko właściciele aut, ale oszczędzone zostaje też środowisko. Innowacyjne na skalę światową wdrożenia firmy pozwalają na spełnienie najbardziej restrykcyjnych norm emisji spalin przez samochody zasilane instalacjami STAG – mówił Michał Lipiński, dyrektor konkursu „Teraz Polska” podczas przyznawania nagrody. Tę odebrała Katarzyna Rutkowska, prezes zarządu (na zdjęciu).

Promotor Polski i Promotor Polskiej Gospodarki to tytuły przyznawane w regionach ludziom i firmom, których osiągnięcia współtworzą pozytywny wizerunek Polski w kraju i na świecie.

Chcemy pokazywać sukcesy rodzimej przedsiębiorczości i Polaków, także te osiągane lokalnie, które powinny budować narodową dumę. W kraju dzieją się niezwykłe rzeczy, lecz nie wszyscy mają okazję przebić się ze swoimi osiągnięciami, chcemy zatem „zdecentralizować” myślenie o polskim sukcesie i zwrócić uwagę Polski i świata na potencjał istniejący w regionach – powiedział Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Prestiżowe wyróżnienie jest potwierdzeniem jakości oraz innowacyjności oferowanych rozwiązań technicznych przez AC S.A. Podkreśla również rangę i zaangażowanie firmy w propagowaniu na rynkach całego świata myśli technicznej powstałej w Białymstoku.

AC S.A. jest wiodącym w Polsce i liczącym się na świecie producentem kompletnych systemów autogaz LPG i CNG marki STAG. Na rynku motoryzacyjnym funkcjonuje od 1986 roku i obecnie jest największą firmą w segmencie instalacji gazowych w kraju (wg szacunków ponad 50 proc. udziału w rynku polskim). Oferuje ponad 200 produktów do autogazu, spośród których wiodącą rolę odgrywają sterowniki do instalacji LPG i CNG. Oferta produktowa firmy, z której korzysta obecnie 5 mln kierowców, dociera do ponad 50 krajów na całym świecie.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze