Białostockie firmy angażują się w akcję sprzątania doliny Dolistówki

Spółka AC, producent systemów autogazu, do której należy marka STAG, przyłączyła się do akcji pod hasłem „Posprzątaj z nami dolinę Dolistówki”. Wsparcia udziela też MPO Białystok. Taką informację przekazał nam koordynator inicjatywy.

Cała inicjatywa miała wyjść od mieszkańców osiedla Wygoda w Białymstoku. To w tej okolicy płynie rzeka Dolistówka. Inicjatorzy podkreślają, że dolina rzeki jest piękna, pełna drzew i krzewów. Można tu natrafić na różnego rodzaju zwierzęta, np. zające, sarny, kuropatwy, łosie, a nawet bobry. Jednak piękno rzeki i doliny przysłaniają góry śmieci, mini wysypiska z gruzem, czy nielegalne składowisko zużytych opon itd.

Dlatego zapraszamy mieszkańców Wygody i Bagnówki do pomocy w sprzątaniu tego terenu! Razem możemy oczyścić ten zakątek Białegostoku, z korzyścią dla ludzi i zwierzaków. – Mamy wsparcie firmy sprzątającej MPO Białystok sp. z o.o. Władze przedsiębiorstwa zapewnią worki na śmieci, podstawią kontenery i wywiozą to, co uda nam się zebrać. Do akcji przyłączył się również STAG Autogas Systems (nazwa fanpage’a firmy AC SA – red.), który ma swoją siedzibę nad samą rzeką Dolistówką. Firma zapewni nam sprzęt – rękawice, chwytaki do wyławiania butelek z rzeki – oraz pomoc swoich pracowników – zapewnił o ustaleniach Leoniuk.

Organizatorzy zapraszają chętnych do pomocy w sobotę, 11 maja 2019 r., o 10.00, na parking przed szkołą podstawową nr 51 orzy ulicy Kluka.

Załóżcie gumiaki, a w szafach zostawcie garniaki – zachęcają.

Red. PP, fot. Łukasz Leoniuk

Komentarze

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/fkfut/domains/przedsiebiorczepodlasie.pl/public_html/wp-content/themes/milkit/single.php on line 34