Białostockie narzędzia podbijają region Zatoki Perskiej

Steelfab 2019 – to pierwsze międzynarodowe targi w tegorocznej ekspansji targowej Promotechu. Udział w imprezie potwierdził wysoką pozycję białostockiego eksportera, jako dostawcy narzędzi na rynek krajów Zatoki Perskiej.

W Dubaju Promotech zaprezentował się przy stoisku swojej spółki – córki Promotech Middle East, obsługującej sprzedaż maszyn we wszystkich krajach regionu. Jak co roku, firma pokazała cały asortyment swoich seryjnie produkowanych urządzeń – m.in. wiertarki, ukosowarki czy urządzenia do automatyzacji spawania i cięcia metalu. Jednak największe zainteresowanie wzbudziły duże maszyny, takie jak najnowszej generacji ukosowarka do grubych blach ABM50 i stacjonarna ukosowarka, SBM500.

Mieliśmy klientów z Królestwa Arabii Saudyjskiej i z Kuwejtu, którzy specjalnie przylecieli na targi, aby zobaczyć te maszyny. Nieustającym zainteresowaniem cieszyły się też punchery i wózki spawalnicze. Reasumując – mogę powiedzieć, że w naszej branży, czyli w dziedzinie wiertarek elektromagnetycznych i lekkiej mechanizacji spawania, jesteśmy już jednym z najważniejszych dostawców w regionie Zatoki Perskiej – ocenia Bohdan Zaleski, wiceprezes Promotechu ds. handlu.

Innym ważnym efektem targów jest wstępne porozumienie z firmą angielską i niemiecką, by w trójkę pojawić się przy wspólnym, dużym stoisku na kilku kluczowych targach przemysłowych w Afryce.

Afryka jest u progu wielkiego rozwoju produkcyjnego i wydobywczego, a więc nie ma na co czekać – tam też trzeba być – podkreśla Bohdan Zaleski.

W jego ocenie na tegorocznych targach w Dubaju dało się odczuć spowolnienie gospodarcze, które dotknęło już Półwysep Arabski – wystawców było mniej, a liczba gości znacznie się zmniejszyła.

To spowolnienie nie dotyczy jednak naszej firmy w ZEA – targowe stoisko Promotech Middle East codziennie odwiedzało dużo ważnych gości, zainteresowanych zacieśnieniem kontaktów i potwierdzających swoje zaangażowanie w promocje maszyn marki Promotech – mówi Bohdan Zaleski. – Dlatego te targi możemy zaliczyć do bardzo udanych. Można powiedzieć, że obie nasze ostatnio utworzone spółki – córki złapały wiatr w żagle. Dlatego zarówno w Promotechu PME, jak i w Promotechu PFM w Indiach zwiększamy zatrudnienie.

Targi Steelfab są dla Promotechu i jego spółki – córki ważnym wydarzeniem, nie tylko ze względu na możliwość nawiązania wartościowych, nowych kontaktów – ważne jest też potwierdzanie możliwości spółki i zaangażowania na rynkach Zatoki Perskiej.

Stoisko Promotech PME stało się już stałym elementem targów – za rok planujemy zaprosić do obsługi naszego stoiska dealerów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Omanu, Kuwejtu i Arabii Saudyjskiej – dodaje wiceprezes Zaleski.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze