Białostockie produkty hitem na Białorusi. Okno na Wschód otwarte

Innowacyjne ukosowarki ABM 50 Promotechu wzbudziły ogromne zainteresowanie na targach Welding and Cutting 2019 w Mińsku na Białorusi. Dla białostockiego eksportera wystawa jest oknem na pozostałe rynki wschodnie.

To jedna z najważniejszych imprez targowych o wymiarze międzynarodowym, w której uczestniczą najważniejsze firmy z branży spawania i cięcia metali z Białorusi i innych rynków wschodnich, a także z Zachodu. Promotech prezentował swoje narzędzia i urządzenia na stoisku swojego białoruskiego dealera.

W tej edycji spółka pokazała wiele swoich nowości – w tym ukosowarki, wiertarki elektromagnetyczne, a także wózki spawalnicze, które spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Szczególnym powodzeniem cieszyły się najnowszej generacji ukosowarki do grubych blach ABM50.

Do tego stopnia, że już bezpośrednio na targach udało się nam sprzedać trzy takie duże maszyny – mówi Marek Siergiej, prezes Promotechu. – Nawiązaliśmy też wiele kontaktów z firmami zainteresowanymi zakupem różnych naszych urządzeń, a ich efektem są m.in. umówione terminy pokazów tych urządzeń w zakładach kontrahentów.

Targi w Mińsku to dla Promotechu ważna impreza również ze względu na dostęp do klientów na rynkach wschodnich.

Białoruś jest oknem na ważne dla nas, ogromne rynki rosyjski i kazachski – dodaje prezes Siergiej. – To była udana impreza, w której wzięło ponad 200 wystawców. Dużo więcej niż w poprzednich edycjach.

P. Walczak, fot. mat. pras.

Komentarze