Białystok Subiektywnie: 10 atrakcji turystycznych, dla których musicie odwiedzić Suwałki. Weekend w Podlaskiem

Fani bluesa są witani już na rogatkach miasta. fot. Barbara Kowalewska

Jeżeli za swój wakacyjny cel obraliście Suwalszczyznę to koniecznie zajrzyjcie do stolicy regionu – nie pożałujecie! Suwałki są często pomijane – niesłusznie. 

Miasto, znane głównie z prognoz pogody, dawniej stolica województwa, ma sporo do zaoferowania. Dzisiejszy artykuł napisała dla nas Barbara Kowalewska, przewodnik podlaski, mieszkanka Suwałk. Jeżeli będziecie przejeżdżać przez nasz biegun zimna nie wahajcie się i dzwońcie po lokalnego przewodnika, Basia opowie Wam jeszcze więcej – tel. 605 391 899. O planowaniu wyjazdu na Suwalszczyznę pisaliśmy TUTAJ zaś o wycieczce po Suwalskim Parku Krajobrazowym – TUTAJ. Klasztor na Wigrach – TUTAJ. Jeden z suwalskich hoteli recenzowaliśmy TUTAJ.

10 powodów dla których warto odwiedzić Suwałki

Suwałki i Suwalszczyzna to teren jeszcze mało znany szerokiej rzeszy turystów choć chętnie odwiedzany przez spragnionych ciszy, spokoju i kontaktu z przyrodą.  Suwałki to stolica Suwalszczyzny, miasto drugie pod względem wielkości  w województwie  podlaskim. Leży między Suwalskim Parkiem Krajobrazowym a Wigierskim Parkiem Narodowym. Przez miasto przepływa Czarna Hańcza zwana Czarną Wstęgą Suwalszczyzny. Suwałki to ciekawe położenie geologiczne, to  specyficzny mikroklimat, gdzie zimy długie i mroźne a  lata gorące i parne.

Do lektury całego artykułu zapraszamy na blog Białystok Subiektywnie, tutaj: http://bialystoksubiektywnie.com/blog/2017/05/18/suwalki/

Komentarze