Biedronka przeznaczy dla pracowników na święta 100 milionów złotych

Rabaty w wysokości do 1 000 złotych dla ​pracowników sklepów, centrów dystrybucyjnych i biur Biedronki oraz wybranych współpracowników trafią przed Bożym Narodzeniem do ich rąk w uznaniu ich wysiłku w mijającym roku. Vouchery ze wspomnianą kwotą będzie można zrealizować w sklepach sieci do końca stycznia 2022 r.

Oprócz wspomnianych rabatów w postaci voucherów, przysługujących pracownikom na stanowiskach niemenedżerskich i wybranych współpracownikom, z okazji świąt wszyscy pracownicy sieci Biedronka otrzymają również dodatkowe zasilenie finansowe w postaci specjalnych e-kodów, również do wykorzystania podczas zakupów w sklepach sieci Biedronka. To nowe rozwiązanie, w miejsce pracowniczych kart przedpłaconych, które jest wygodniejsze i łatwiej dostępne dla każdego objętego nim pracownika. Kwota świątecznych rabatów w postaci voucherów wyniesie 67 mln zł, a zasileń e-kodami – 37 mln zł. Łączne wsparcie pieniężne dla pracowników od sieci Biedronka przekroczy tym samym 100 mln zł. Vouchery świąteczne będą finansowane spoza Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

– Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowo ważne w polskiej tradycji. To dni, kiedy po całym roku pracy, pragniemy spędzać czas w gronie rodziny i przyjaciół. Jako pracodawca pierwszego wyboru w Polsce, postanowiliśmy dodatkowo docenić naszych pracowników, którzy stoją za sukcesami naszej firmy w mijającym roku. Wierzymy, że pozwoli to naszym koleżankom i kolegom jeszcze bardziej cieszyć się świętami – mówi Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka.

Jak co roku Biedronka przygotowała również specjalne paczki świąteczne dla osób zatrudnionych w sieci oraz ich dzieci. Rozda blisko 77 tysięcy paczek dla dorosłych oraz 75 tysięcy dla ich dzieci, czyli w sumie ponad 150 tys. sztuk. Można by nimi obdarować każdego mieszkańca np. Zielonej Góry albo Rybnika. Zatrudnieni otrzymają walizki kabinowe wypełnione m.in. kompletami ręczników oraz kosmetyczkami i słodyczami. Wzory walizek zostały przygotowane na specjalne zamówienie. Paczki dla dzieci pracowników są podzielone na przedziały wiekowe: 0-2 lat, 3-6 lat, 7-10 lat i 11-18 lat. Grupy 3-6 i 7-10 są nowe, co pozwoliło lepiej dostosować prezenty.

Dla dzieci w wieku do dwóch lat sieć Biedronka przygotowała specjalne puzzle Baby Puzzle (duże układanki z grubego kartonu), książeczki z serii „Uczę się z Puciem”, wodną kolorowankę ze znaną Świnką Peppą oraz interaktywną zabawkę Odkrywcza Farma. Dzieci w wieku od 3 do 6 lat otrzymają grę Wygibajtus, dzięki której można połączyć naukę z gimnastyką, grę edukacyjną Gotowanie, grę Potwory do szafy, karty Uno Junior, piasek kinetyczny do kreatywnej zabawy, a także pakiet słodyczy. Dzieci w wieku od 7 do lat 10 dostaną m.in. plecak oraz nauszne słuchawki, karty do gry UNO wraz ze słodyczami a najstarsi mogą liczyć na plecak, w którym znajdą głośnik bezprzewodowy, ładowarkę USB z 4 różnymi końcówkami oraz pakiet słodyczy. W paczkach oprócz słodyczy znalazło się również miejsce na przekąski, jak żurawina, batony z orzechami i mieszanki bakalii.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze