BiKeR wrócił na białostockie ulice. Szykuje się rekordowy sezon

Białostocka Komunikacja Rowerowa BiKeR w poniedziałek, 1 kwietnia 2019 r., wróciła po zimowej przerwie. Na 64 stacjach w Białymstoku, Juchnowcu Kościelnym i Choroszczy pojawiło się ponad 650 rowerów, w tym tandemy i rowery dziecięce. Sezon potrwa do końca listopada.

To już szósty sezon BiKeRa. Do tej pory białostockie rowery zostały wypożyczone łącznie ponad 2,5 miliona razy. Najlepszym sezonem był ubiegłoroczny, kiedy rowery wypożyczono ponad 680 tysięcy razy.

Od tego sezony białostoccy rowerzyści będą mogli skorzystać z nowej stacji, która została uruchomiona na rogu al. J. Piłsudskiego i ul. Bohaterów Getta. Dostępnych jest dodatkowych 10 rowerów.

Statystyki wypożyczeń pokazują, że BiKeR to już pełnoprawny element komunikacji publicznej w Białymstoku. Mieliśmy sygnały, że wielu użytkowników nie mogło się już doczekać początku nowego sezonu i chciało jak najszybciej przesiąść się na rowery. Zachęcam, by już w pierwszych dniach kwietnia do pracy udać się na rowerze – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Z BiKeRa może skorzystać każdy pełnoletni użytkownik (osoby niepełnoletnie powinny przedstawić zgodę rodziców). Wystarczy mieć aktywne konto w systemie. Można je założyć m.in. przez internet na stronie BiKeRBialystok.pl, poprzez terminal stacji wypożyczeń lub aplikację mobilną Nextbike. Należy też je zasilić kwotą co najmniej 10 złotych. Rower wypożyczamy poprzez terminal stacji wypożyczeń lub aplikację mobilną Nextbike. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Po ich przekroczeniu opłata jest naliczana zgodnie z cennikiem – złotówka za wypożyczenie nieprzekraczające godziny, 3 złote za drugą godzinę i 5 złotych za każdą kolejną godzinę jazdy. Klienci Białostockiej Komunikacji Miejskiej, którzy identyfikują się przy terminalu za pomocą karty BKM z zakodowanym ważnym dowolnym imiennym biletem okresowym lub biletem wieloprzejazdowym, korzystają ze specjalnej taryfy przewidującej aż 30 minut bezpłatnego wypożyczenia.

Nextbike Polska jest liderem w dostarczaniu i obsłudze samoobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich. Działa w Polsce od 2011 roku i w Finlandii od 2018 roku na licencji Nextbike GmbH, niemieckiej firmy obecnej na czterech kontynentach, w 26 państwach i 200 miastach. Rowery Nextbike można wypożyczać 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, w okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni, płacąc za wypożyczenie według lokalnych taryf. Nextbike Polska SA od sierpnia 2017 roku jest spółką notowaną na rynku NewConnect na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

System ruszył w Białymstoku Białymstoku 31 maja 2014 r.

Red. PP / mat. pras., fot. Nextbike

Komentarze