„Biurowe” nie znaczy nudne

Któż z nas nie korzysta w swoim codziennym życiu z tych małych rzeczy, których obecności niemal nie zauważamy, a które ułatwiają nam życie. Bywają momenty, gdy rzecz taka, zwykle tak niedoceniana może się przydać. W takich chwilach warto pomyśleć nad zakupem materiałów, które nie tylko będą na miejscu w potrzebie, ale będą również dobrej jakości.

Zapisz to co ważne

Każdy człowiek pisze. Jeden więcej, a drugi mniej, jednak trzeba pamiętać, że wiele zależy od tego czym piszemy, dzięki temu bowiem nasz komfort pisania rośnie. Zamiast używać zwykłego długopisu, który nie tylko pisze brzydko i nierówno, ale grozi również rozlaniem można skorzystać z eleganckiego pióra żelowego, który gładko sunąc po papierze podpisze umowę, kartkę z życzeniami lub udzieli autografu. Gdy długopis już się nudzi, a wieczne pióro brudzi atramentem spróbuj pióra żelowego, które łączy najlepsze cechy sprzętów pisarskich. Bo jeśli pisać – to z klasą.

Sprawdź pióra żelowe: https://pisakimazaki.pl/77-dlugopisy-i-piora-zelowe

Przysłowie jest drugą naturą, więc jeżeli (i trudno Ci się dziwić) przyzwyczaisz się swojego środka pisarskiego, teraz nie musisz go wyrzucać i kupować nowego. Wystarczy kupić wkłady do długopisów i nadal czuć radość z pisania. Długopis, który Ci służy, do którego jesteś przyzwyczajony będzie Ci mógł służyć jeszcze długi czas. Ponadto długie korzystanie z przedmiotów ma jeszcze inną zaletę – dbałość o środowisko. Po co więc wyrzucać skoro można jeszcze korzystać i przy okazji zadbać o świat swój i innych. To mała rzecz, ale morze składa się z wielu kropel.

Dużo piszesz i rośnie liczba zapisanych kartek. Ważne rzeczy mieszają się z nieważnymi, luźne notatki i zapiski z dobrymi pomysłami, a wszystko wygląda tak samo. Jeżeli nie chcesz przekopywać się przez morze słów, powtarzać się, grzebać w swoich własnych zdaniach skorzystaj z kolorowych zakreślaczy, które pozwolą wyodrębnić cenne zdania. Obojętnie czy uczysz się, piszesz czy czytasz warto mieć przy sobie zakreślacz i zaznaczyć to co ważne. Kolorowe zdanie rzuca się w oczy i zapada w pamięć. Dzięki używaniu zakreślacza to co istotne już Ci nie umknie, lecz wyryje się w pamięci.

Prace domowe, prace biurowe nie mogą też obejść się bez segregatorów. Schludne i wielokolorowe pozwolą na opanowanie stosu dokumentów, zapisków, notatek lub pamiątek, które wypełniają szuflady, półki i wszelkie domowe, wolne przestrzenie. Segregatory pozwolą na wprowadzenie porządku w obecnym biurokratycznym świecie, gdzie wszystko, nawet najmniejsza rzecz musi zostać utrwalona i zapamiętana na papierze. Rachunki, faktury, listy, artykuły, luźne zdjęcia, wszystko co tylko przyjdzie Ci na myśl – możesz włożyć do koszulek, a następnie wpiąć w segregator. Już nie musisz przegrzebywać się przez stosy papierzysk w pudłach i schowkach, gdzie zwykle najpotrzebniejsza rzecz leży na spodzie. Teraz dzięki segratorom dokonasz łatwego przeglądu i znajdziesz to, czego Ci potrzeba.

Artykuł partnerski

Komentarze