Biznes i nauka: będą wspólne projekty badawczo-rozwojowe, staże i praca dla najlepszych białostockich studentów

Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej rozpoczął współpracę z lokalną firmą Tide Software. To operator telekomunikacyjny, który już od ponad 10 lat dostarcza usługi telekomunikacyjne klientom w Polsce i za granicą. Podlasie to serce przedsiębiorstwa, dlatego ten chętnie angażuje się w inicjatywy niosące pomoc nie tylko mieszkańcom, ale również instytucjom i organizacjom z tego regionu. Spółka zaoferowała możliwość odbycia 3-miesięcznych praktyk zawodowych, jak również podjęcia stałej współpracy po zakończeniu stażu najlepszym studentom III, IV i V roku studiów o profilu informatycznym PB. W ramach wspólnych działań uczelnia będzie również prowadzić z Tide Software projekty badawczo-rozwojowe.

W Tide Software dużą uwagę przywiązujemy do wsparcia lokalnej społeczności. Chętnie angażujemy się w inicjatywy niosące pomoc nie tylko mieszkańcom, ale również instytucjom i organizacjom z regionów, które są nam najbliższe. Podlasie to serce naszej firmy, dlatego z przyjemnością podjęliśmy współpracę z Wydziałem Informatyki jednej z najlepszych uczelni technicznych w północno-wschodniej Polsce, Politechniką Białostocką – mówią przedstawiciele spółki.

Jak podkreślają, misja firmy jest nierozerwalnie związana z ludźmi i ich wiedzą, a jej zespół i jego doświadczenie stanowią największą wartość. Dlatego też angażuje się ona we wsparcie studentów Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, który ma ponad 30-letnią historię i liczne sukcesy studentów
w konkursach technologicznych. Wydział ten liczy ponad 500 absolwentów, którzy aktualnie są wartościowi na rynku pracy.

Właśnie dlatego przedsiębiorstwo oferuje im możliwość odbycia 3-miesięcznych praktyk zawodowych, jak również podjęcia stałej współpracy po zakończeniu stażu. Program staży i praktyk w siedzibie firmy Tide Software w Białymstoku jest dedykowany dla najlepszych studentów III, IV i V roku studiów o profilu informatycznym. Dotyczy zagadnień takich, jak: kodowanie .NET, Angular i SQL oraz bazy danych SQL.

Dodatkowo, w ramach współpracy z uczelnią, spółka zobowiązała się do wsparcia jej w prowadzeniu seminariów, wykładów oraz warsztatów dla studentów. Wspólne działania będą koncentrowały się także na organizacji targów, konferencji naukowych, konkursów oraz olimpiad dla studentów politechniki
i potencjalnych kandydatów na studia.

Działania firmy i PB w przyszłości mają również skupiać się wokół opracowania programu wśród szkół ponadpodstawowych w regionie Podlasia w postaci informatycznego koła naukowego dla uczniów.

Przedstawiciele spółki przekonują, że politechnika dysponuje wysokiej klasy aparaturą i doskonale wyposażonymi laboratoriami, a dodatkowo – co najważniejsze – posiada ambitną kadrę naukowo-dydaktyczną.

Z niecierpliwością oczekujemy współpracy nad ciekawymi projektami naukowymi oraz badawczo-rozwojowymi. Mamy nadzieję, że wspólne projekty okażą się owocne – dodają.

Tide Software w ramach współpracy w zakresie badawczo-rozwojowym zobowiązał się wesprzeć Politechnikę Białostocką w poszukiwaniu środków finansowych na realizację wspólnych działań, inicjowaniu prac badawczo-rozwojowych, pomocy merytorycznej i technicznej oraz w przygotowaniu odpowiedniej infrastruktury do realizacji wspólnych projektów, jak również w komercjalizacji efektów tych prac.

Red. PP, fot. Paweł Tadejko

Komentarze

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/fkfut/domains/przedsiebiorczepodlasie.pl/public_html/wp-content/themes/milkit/single.php on line 34