Biznes z Pismem Świętym w dłoni. Podglądamy spotkania przedsiębiorczych chrześcijan w Białymstoku

dav

Dlaczego na początku spotkania czytana jest Biblia?

Dlatego, że dla uczestników śniadań organizowanych przez Towarzystwa Biznesowe robienie dobrego biznesu jest równie ważne, jak tradycyjne, chrześcijańskie wartości. Większość – podobnie jak w społeczeństwie – stanowią katolicy, ale mile widziane są także osoby prawosławne czy chrześcijanie innych wyznań. Ważny jest chrześcijański fundament, który łączy i buduje dobre relacje. Często śniadaniom towarzyszy wystąpienie „gwiazdy biznesu”. Na najbliższym spotkaniu 18 maja w Białymstoku o swoich doświadczeniach opowie były menadżer w korporacji budowlanej Skanska, który zrealizował w Polsce 70 inwestycji drogowych i mostowych na kwoty nawet do 100 milionów złotych. Dziś Piotr Cieszewski jest znakomitym trenerem przywództwa.

Robert Tarantowicz, Prezes Towarzystwa Biznesowego Białostockiego, fot. Monika Woroniecka

Towarzystwo Biznesowe Białostockie powstało 13 maja 2016 – opowiada Prezes Towarzystwa Biznesowego Białostockiego, Robert Tarantowicz. – Któregoś dnia, podczas lekcji angielskiego uczestniczyłem w ćwiczeniu „business speed networking”. Polegało to na dwuminutowej możliwości opowiedzenia o sobie drugiej osobie. Pomyślałem wtedy, że to ciekawa forma nawiązywania kontaktów biznesowych i zacząłem szukać. Pytałem i szukałem organizacji, które zajmują się biznesowym networkingiem i na koniec dotarłem do Towarzystwa Biznesowego. To, co mnie najbardziej urzekło, to forma budowania relacji, szczera chęć niesienia pomocy i to, jak ludzie nawzajem sobie dziękują. Zacząłem tworzyć taką grupę w Białymstoku.

Towarzystwo Biznesowe Białostockie to grupa ludzi, która spotyka się systematycznie, co czwartek na śniadaniu. Każdy przedsiębiorca stara się wokół siebie zbudować atmosferę pozytywnych relacji. Jego założyciel i prezes, Robert Tarantowicz, za najwyższą wartość uznaje budowanie relacji z ludźmi, a nie chęć sprzedania komuś jakiegoś produktu. Po roku w białostockim towarzystwie jest 30 stałych członków, którzy zdążyli siebie nawzajem polubić i budują społeczność wzajemnego zaufania. W obrębie grupy powstają tak zwane „power teamy”, które wspólnie realizują różne projekty biznesowe. Dodatkowo, podczas spotkań zapraszani są goście – specjaliści z różnych dziedzin, którzy opowiadając o swojej pracy i biznesie umożliwiają uczestnikom rozwijanie siebie i poszerzanie wiedzy na wiele tematów okołobiznesowych. To z kolei motywuje do samodoskonalenia i jest – oprócz rozwijania kontaktów – wartością dodaną dla członków Towarzystw Biznesowych. Marka Towarzystw Biznesowych należy do Spółki Akcyjnej Towarzystwa Biznesowe.

Wzajemne wsparcie przedsiębiorców

Towarzystwo Biznesowe Białostockie chce nie tylko stworzyć wspólne miejsce spotkań dla właścicieli małych i średnich firm – opowiada Michał Osiej z TBB. – Jednym z głównych celów jest zwiększaniu zysków firm uczestniczących w śniadaniach. Ma temu służyć życzliwa i przyjazna atmosfera śniadań. Przekonujemy, że biznes oparty wyłącznie na pieniądzu to krótkofalowe podejście. Warto wznieść się ponad codzienność, zatrzymać na chwilę refleksji, o którą tak trudno w biznesie. Uczestnicy śniadań niejednokrotnie wychodzili z nich z dobrymi poleceniami na nowego klienta lub rozwiązaniami problemu, z którym borykali się od dłuższego czasu. 

Każde spotkanie trwa od godz. 7:00 do 9:00 i ma stały przebieg:

  • lektura duchowa
  • dwie sesje networkingowe – wymiana rekomendacji
  • sesja szkoleniowa / autoprezentacja firmy członkowskiej / wystąpienie zaproszonego Gościa

Zabierz znajomych biznesmenów

18 maja 2017 w Hotelu Santana w Białymstoku odbędzie się kolejne otwarte spotkanie Towarzystwa Biznesowego Białostockiego. Zgłosić do udziału możecie się na stronie https://sotbb.evenea.pl/ lub dzwońcie pod nr telefonu 535-050-590.

Gościem specjalnym spotkania będzie Piotr Cieszewski, który przez 10 lat był menadżerem w korporacji budowlanej Skanska, w roku 2015 ekspert w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Trener przywództwa, oraz jeden z najlepszych mówców motywacyjno – inspiracyjnych w Polsce. W 2002 r. został najmłodszym dyrektorem oddziału w stu dwudziestoletniej historii jednej z największych korporacji budowlanych świata i zarządzał grupą 600 pracowników. Razem z pracownikami oddziału zrealizował w Polsce 70 inwestycji drogowych i mostowych – kontrakty od 1 mln do ponad 100 mln zł.

Mamy dla Was niespodziankę. Dwie osoby, które jako pierwsze przyślą nam maila ze swoim imieniem i nazwiskiem otrzymają od nas bezpłatne zaproszenia na najbliższe spotkanie 18 maja. Piszcie na redakcja@przedsiebiorczepodlasie.pl 

Komentarze