Budżet Obywatelski 2020 – nasze projekty zgłaszamy do 10 maja

Już od 10 kwietnia 2019 r. mieszkańcy Białegostoku mogą – po raz siódmy – mogą zgłaszać projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Termin ich składania mija 10 maja.

Na Budżet Obywatelski 2020 Miasto Białystok przygotowało 12 mln zł. O przeznaczeniu tej kwoty zdecydują białostoczanie zgłaszając projekty, a następnie oddając na nie swoje głosy. W ramach białostockiego BO 2020 można zgłaszać projekty ogólnomiejskie (na ich realizację przeznaczono 4 mln zł) i osiedlowe (8 mln zł). W siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego nie ma oddzielnej puli pieniędzy przeznaczonej na projekty oświatowe oraz zielonego budżetu. Natomiast tego typu propozycje mogę wpisywać się w kategorię projektów osiedlowych lub ogólnomiejskich. Głosowanie mieszkańców na poszczególne projekty potrwa od 1 do 15 października. Ogłoszenie wyników planowane jest do 31 października.

Wnioski należy składać na formularzach zgłoszeniowych. Każdą propozycję musi poprzeć 2 mieszkańców Białegostoku. Każdy może złożyć i poprzeć dowolną liczbę projektów. Jeśli pomysłodawcą jest osoba małoletnia, do formularza zgłoszeniowego należy dołączyć zgodę opiekuna prawnego.

Formularze są dostępne w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1, w Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. J. K. Branickiego 3/5 oraz w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3. Formularz można również pobrać ze strony www.cas.bialystok.pl.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy i załączniki można składać w formie papierowej – w Kancelarii Ogólnej UM lub w CAS, albo wysłać skan na adres e-mail: budzetobywatelski@um.bialystok.pl.

Pomoc w wypełnieniu wniosku można uzyskać w Centrum Aktywności Społecznej. Tu też odbędą się kolejne maratony pisania wniosków: 25 kwietnia oraz 7 maja (w godz. 10.00-18.00).

Red. PP za: inf. pras. UM w Białymstoku, fot. bialystok.pl

Komentarze