Całoroczny domek mobilny zlicytowany za 90 tysięcy złotych

Jeszcze przed 27. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pisaliśmy o inicjatywie jednej z białostockich firm – Letniskowo.pl. Spółka przekazała bowiem na licytację WOŚP domek całoroczny. Sprawdziliśmy, jaką ostatecznie kwotę zaproponowali internauci. Użytkownik ZIE-EBRZOSTEK zaproponował na aukcji prowadzonej za pośrednictwem portalu Allegro 90 000 zł. To ostateczna propozycja z 14 stycznia z godziny 9.53. Licytacja została zakończona.

Całoroczny mobilny domek Podlasie stał się przedmiotem licytacji organizacji, której misja jest dla nas bardzo ważna. Przestronny, pachnący drewnem i świeżością domek już czeka, aż trafi w ręce nowych właścicieli – informują przedstawiciele białostockiej firmy, która przekazała swój produkt na aukcję WOŚP.

Nowy właściciel będzie musiał teraz zastanowić się, gdzie umiejscowić wylicytowany obiekt. Na terenie kraju dostawę zapewni bezpłatnie jego producent. Całoroczny mobilny (na kołach) domek Podlasie ma powierzchnię 35 metrów kwadratowych i wymiary zewnętrzne 10 x 3,5 m. Posiada dwie sypialnie, salon (z podwyższonym sufitem do 270 zm wysokości) z aneksem kuchennym oraz łazienkę. Dzięki rozkładanej sofie w salonie wygodnie może spać aż sześć osób.

Charakteryzuje się solidną, stalową konstrukcją, drewnianą szalówką i ładnym wykończeniem wnętrza. Jest gotowy do użytkowania, umeblowany, w pełni wyposażony w niezbędne sprzęty i urządzenia, posiada ogrzewanie, oświetlenie sufitowe, jest ocieplony.

Dwoje podróżników Piotrek i Magda postanowili zamieszkać w naszym domku mobilnym w samym sercu Puszczy Knyszyńskiej. Swój projekt nazwali „Las w Nas”. Użyczyliśmy im domek mobilny Podlasie 35 mkw., w którym mieszkali przez siedem miesięcy. Ich celem było zbliżenie się do natury, życie w niej i obserwowanie. Z kolei dziś, kiedy przygoda całorocznego domku mobilnego Podlasie z twórcami projektu „Las w Nas” dobiegła końca, nasz domek stał się przedmiotem licytacji – opowiadali w grudniu pracownicy producenta.

Przedmiot aukcji można było oglądać podczas niedzielnego Finału WOŚP na rynku Kościuszki w Białymstoku – tuż obok miejsca, gdzie nasza redakcja miała przyjemność współprowadzić pokazy ratownictwa drogowego wraz z ekspertem od spraw bezpieczeństwa Jackiem Dobrzyńskim.

Letniskowo.pl produkuje mobilne domki całoroczne. Firma rozpoczęła działalność w 2013 roku w Sokółce. Obecna siedziba mieści się w Białymstoku. Spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób. Przedsiębiorstwo się rozwija, poszukuje i chce zatrudniać nowych pracowników. Planuje podwojenie produkcji w krótkim okresie czasu.

Przypomnijmy: 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 13 stycznia 2019 roku. Jak wyjaśnia Fundacja WOŚP na swojej stronie internetowej, jego celem był zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Piotr Walczak

Komentarze