Chalecki: Startuje VI edycja Praktycznej Akademii Handlowca

Lechosław Chalecki, fot. Monika Woroniecka

Jedną z ważniejszych kompetencji w biznesie, ale też w życiu codziennym jest umiejętność sprzedawania. Wszakże często sprzedajemy produkty czy usługi, a nawet samego siebie na rozmowie kwalifikacyjnej. Jeżeli wyjąć to z biznesu i przyjrzeć się życiu prywatnemu to ten, kto potrafi lepiej sprzedawać swoje pomysły to np. spędzi wakacje z rodziną tak, jakby sam chciał. To też umiejętność, której warto uczyć się cały czas, bo nieustannie zmieniają się rynek i sposoby podejścia do klienta.

Druga bardzo ważna umiejętność to zdolność do zarządzania innymi ludźmi – bycie przywódcą, liderem, który umiejętnie poprowadzi innych w kierunku wspólnego celu.

Dlaczego o tym mówię? Od 4 września 2017 startuje już VI edycja Praktycznej Akademii Handlowca i V edycja Praktycznej Akademii Lidera, czyli cykle szkoleń, z których skorzystało już dziesiątki uczestników, pragnących rozwijać się w zakresie handlu lub zarządzania. Merytoryka szkolenia oparta jest na moim ponad 20-letnim osobistym know-how, budowanym na początku w korporacji, gdzie z powodzeniem zarządzałem ponad 120 osobowym zespołem, a później na doświadczeniu z prowadzania swojej firmy, Szkoły Inspiracji. Jeśli chodzi o sprzedaż to nadal jestem aktywnym handlowcem, wiem co działa lepiej, a co gorzej. Przez lata przeszkoliłem setki handlowców i liderów różnych firm. To bezcenna wiedza, którą dzielę się na Akademii Handlowca i Lidera. Wyznaję też zasadę, że wiedza musi być stosowana w praktyce, dlatego program Akademii jest tak skonstruowany, że na jednym spotkaniu przerabiamy jedną bardzo ważną kompetencję, potem jest przerwa, uczestnicy mają szansę zastosować ją w praktyce w swojej pracy, w swoich biznesach i zespołach. Przychodzą później na kolejne spotkanie, gdzie następuje podsumowanie, sprawdzenie i poprawienie ewentualnych niedociągnięć, a na warsztat idzie kolejna kompetencja. Każda z Akademii składa się z 6 spotkań w odstępach jedno- lub dwutygodniowych, jest to więc odpowiedni czas na przetestowanie nowej wiedzy i opanowanie użytecznej umiejętności.

Więcej o Akademiach na:

Praktyczna Akademia Handlowca

Praktyczna Akademia Lidera

 

Komentarze