Charyzma, osobowość, ciężka praca czy szczęście – co gwarantuje sukces w biznesie?


O tym opowiedzą goście specjalni Projektu EEC – Liderzy Przyszłości na VI Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku.

Projektantka mody, iluzjonista, raper oraz twórca marki, która podbija serca gwiazd rocka – o swoich doświadczeniach, trudnościach i zmaganiach w dążeniu do realizacji marzeń opowiedzą 26 września 2019 r. w Białymstoku. To kolejna odsłona kierowanego do młodzieży projektu EEC – Liderzy Przyszłości.

Agenda Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku już od pięciu lat uwzględnia inspirujące spotkania młodzieży z praktykami biznesu oraz artystami. Projekt EEC – Liderzy Przyszłości, inicjatywa Grupy PTWP współorganizowana przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego, ma na celu promocję wiedzy o gospodarce oraz przedsiębiorczości.

– Spotkanie z inspirującymi osobowościami, wysłuchanie prawdziwych historii czy możliwość rozmowy kimś, kto już odniósł sukces – to nasza odpowiedź na problem słabnącej pozycji młodych w procesie podejmowania decyzji, które ich samych dotyczą – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator Wschodniego Kongresu Gospodarczego. – Mamy świadomość, jak wymagającą grupą są młodzi ludzie i staramy się, by za każdym razem móc czymś młodzież zaskoczyć. W tym roku potężną dawkę wiedzy i inspiracji przekażą cztery wyjątkowe osoby, wszystkie związane z regionem Polski Wschodniej – dodaje.

Formuła spotkania oparta jest na swobodnych rozmowach, połączonych z prezentacjami oraz występami artystycznymi.

– Inicjatywę Liderzy Przyszłości współorganizujemy już po raz piąty i uważam, że jest niezwykle ważna dla nas wszystkich. Chcemy pokazać, że młodość to najlepszy czas na podjęcie ryzyka, że pasję można przekuć w biznes i że każda bariera może być przełamana. Z jednej strony zaszczepiamy pozytywną energię, zachęcamy do uwierzenia w siebie, myślenia o przyszłości i poznania elementarnych zasad biznesu – co stanowi podwaliny przedsiębiorczości. Z drugiej strony pokazujemy przykłady tych, którzy nie potrzebują stąd wyjeżdżać, by doskonale się realizować. A w obliczu aktualnych statystyk i przewidywań demograficznych ma to niebagatelne znaczenie – mówi Andrzej Parafiniuk, prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego.

Inspirować młodych, obecnych na VI Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku, będą:

Dominika Weronika Czarnecka – absolwentka Wydziału Prawa Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i handlu zagranicznego na SGH oraz Europejskiej Akademii Dyplomacji, obecnie doktorantka prawa. Założycielka i manager znajdującej się w Operze i Filharmonii Podlaskiej Restauracji Forma, wielokrotnego laureata prestiżowego wyróżnienia gault&millau. Pomysłodawczyni Fundacji Rodziny Czarneckich, a także manager Dworu Czarneckiego. Od prawie trzech lat zajmuje się projektowaniem ubioru. Autorka czterech autorskich kolekcji i laureatka Podlaskiej Marki Roku.

Łukasz Grant – iluzjonista, który pasję do sztuki iluzji odziedziczyli po ojcu. Razem z jego współpracownikami mają za sobą setki występów. Swoje doświadczenie i dużą wiedzę z zakresu iluzji z powodzeniem wykorzystuje też w projektach specjalnych. Był między innymi konsultantem efektów iluzjonistycznych w Dancing with the Stars – Taniec z Gwiazdami w telewizji Polsat. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem Międzynarodowego festiwalu iluzji „Champions of Illusion”, od wielu lat występuje w kraju i za granicą obok znakomitych iluzjonistów z całego świata.

Lukasyno (Łukasz Szymański) – polski raper i propagator kultury kresowej. W 2008 r. ukończył Politechnikę Białostocką z tytułem mgr. inż. architekt. Działalność artystyczną prowadzi od 1998 roku. Twórca pięciu albumów solowych i współzałożyciel grup WNB Wychowani na błędach i NON Koneksja, z którymi nagrał również cztery albumy. Współpracował z takimi wykonawcami jak m.in.: Waco, Sokół, Peja, Kali, Pih, Hemp Gru, Juras, Włodi, Tadek, Pablo Pavo, Paluch, Bon One, Bas Tajpan, Miss God, Kfartet, Południce, Sobota, Matheo, Grzech Piotrowski. W 2017 roku stworzył wraz z Markiem Kubikiem utwór promujący film „Wyklęty” w reż. Konrada Łęckiego. W czerwcu ukazał się jego najnowszy album Le Poete Assassine. Aktualnie reprezentant składu Nautilus.

Adam Zdanowicz – twórca marki, która podbiła serca gwiazd rocka. Jego rowerami jeżdżą ludzie o wyjątkowych wymaganiach, a jest wśród nich sam Slash z Guns N’ Roses. Adam przekuł swoją pasję w biznes, gdy po studiach stanął przed wyborem kariery zawodowej. Zaczął sześć lat temu w garażu, by dzisiaj prowadzić największą rowerową pracownię projektowo-wykonawczą. Razem z zespołem MAD Bicycles pomaga ludziom w realizacji szalonych wizji. W kwietniu 2019 wrócił z Las Vegas z główną nagrodą na międzynarodowej wystawie rowerów customowych.

Spotkanie w ramach EEC – Liderzy Przyszłości 2019 na Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku odbędzie się 26 września br. o godz. 12.30 w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku.

Rokrocznie w Projekcie EEC – Liderzy Przyszłości uczestniczy ok. 700 uczniów. Przed młodzieżą wystąpili już m.in: tancerze z Fair Play Crew, programiści z Photon i RiftCat, drużyna futbolu amerykańskiego Primacol Lowlanders Białystok, piłkarze klubu Jagiellonia Białystok oraz trener Ireneusz Mamrot, białostockie projektantki mody Elwira Horosz oraz Barbara Piekut, Paweł Małaszyński i zespół Cochise, sportowcy z klubu Archery, Wojciech Nowicki (złoty medalista lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w 2018 r.) i wielu innych wybitnych Podlasian, których historie mogą stać się inspiracją dla młodych ludzi.

Szczegółowe informacje o projekcie EEC – Liderzy przyszłości dostępne są na stronie internetowej: www.wschodnikongres.eu

 

Źródło i fot.: Materiały prasowe

Komentarze