Chcesz wypocząć w królewskim stylu? Wybierz te rzeczy do swojego mieszkania!

Kiedy przekraczamy próg naszego domostwa, najczęściej chcemy odgrodzić się od świata i wypocząć po ciężkim dniu w pracy. W tym celu szukamy odpowiedniego wyposażenia do salonu i sypialni. Jakie meble pomogą nam urządzić wygodne miejsce do relaksacji? W jaki styl wnętrzarski warto zainwestować, by stworzyć w swoim domu oazę spokoju sprzyjającą wyciszeniu?

Chcesz wygody? Postaw na królewskie rozwiązania

Wygoda i przepych kojarzą się nieodzownie ze stylem dworskim. To właśnie meble tapicerowane nawiązujące do tego stylu uważane są za najwygodniejsze i dające możliwość pełnego relaksu i wygodnego wypoczynku. Jakie meble zatem warto kupić? Z pewnością przydadzą się fotele, kanapa, pufy oraz podnóżki. A jeżeli chcesz w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje styl dworski, do swojego salony wybierz szezlong. Czym jest szezlong? To rodzaj jednoosobowej kanapy lub fotela o przedłużonym kształcie. Na takim meblu wypoczywa się w pozycji półleżącej. Szezlongi szczyt popularności przezywały w XVII i XIX wieku. Na chwilę o nich zapomniano, a obecnie coraz częściej można je zobaczyć w mieszkaniach i domach. Wiele modeli nawiązuje do tradycyjnego wzornictwa dworskiego czy mieszczańskiego, ale można też spotkać bardziej nowoczesne modele, które są stonowane i mnie zdobne. Dzięki temu można je dopasować do mieszkań urządzonych we współczesnych stylach wnętrzarskich.

Do jakiego stylu wnętrzarskiego będzie pasował szezlong?

Szezlongi najczęściej wykorzystywane są najczęściej w aranżacjach nawiązujących do stylu dworskiego. Można z powodzeniem wykorzystać je również do aranżacji w stylu dworkowym czy vintage nawiązującym do wnętrz dziewiętnastowiecznych. Jeżeli zaś wolisz bardziej stonowane klimaty możesz postawić na aranżację w stylu prowansalskim lub glamour. Oba te style są wariacjami na temat stylu dworskiego. Styl prowansalski sprawdzi się przede wszystkim w pomieszczeniach, które chcemy rozjaśnić i nadać im przytulnego charakteru. Styl glamour z kolei to propozycja dla osób, które lubią otaczać się błyszczącymi przedmiotami i kryształami.

Artykuł partnerski

Komentarze