Co z przedsiębiorcami, którzy nie zarejestrowali się jeszcze w Bazie Danych Odpadowych?

Przedsiębiorcy, którzy spóźnili się z dopełnieniem obowiązku rejestracji w BDO do 31 grudnia 2019 r., nadal mają taką możliwość. Jednocześnie proponuję, aby jak najszybciej uczynić zadość obowiązkowi i zarejestrować się w systemie.

Co więcej, przedsiębiorca, który zarejestrował się, a nie musiał tego robić, w każdej chwili może się wyrejestrować. Należy wówczas złożyć stosowny wniosek.

Przypominam również, że do bazy nie muszą rejestrować się firmy wytwarzające odpady komunalne oraz podobne do odpadów komunalnych.

Pamiętać również należy, że zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach wytwórcą odpadów powstałych w wyniku świadczenia danej usługi będzie podmiot, który świadczy tę usługę. To oznacza, że obowiązek rejestracji nie dotyczy firm, które zlecają wykonanie usługi innemu podmiotowi, gdyż w wyniku zleconej usługi wytwórcą odpadów staje się podmiot, któremu ją zlecono. Istotne jest, aby w tym zakresie podpisać odpowiednią umowę.

Iwona Ptaszyńska, radca prawny / fot. pixabay

Komentarze

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/fkfut/domains/przedsiebiorczepodlasie.pl/public_html/wp-content/themes/milkit/single.php on line 34