Cool Taxi jeździ już po Białymstoku 9 lat. Chcą się wyróżniać

Właściwie to Stowarzyszenie Kulturalnych Kierowców Cooltura Taxi, bo tak brzmi pełna nazwa. Mają swoją drużynę piłkarską i na koncie mistrzostwo Polski w piłce halowej, sukcesywnie szkolą się z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a w swojej ofercie mają wiele nietypowych usług. Cooltura Taxi to jedna z największych białostockich korporacji taksówkarskich – jej flota składa się z ponad 200 samochodów. Z początkiem kwietnia stuknęły jej dziewiąte urodziny.

Zawieziemy dziecko do szkoły, dostarczymy przesyłkę, zrealizujemy zakupy na telefon i co ważne, przewozimy zwierzęta. Dodatkowo angażujemy się w wiele akcji charytatywnych, współpracujemy ze szkołą katolicką, uczestniczymy w zbiórkach do puszek na szczytne cele – mówi Jacek Dąbrowski, prezes korporacji. A my tę wypowiedź publikujemy, bo skoro przy okazji urodzin chcą sie pochwalić, to czemu by nie.

Cooltura Taxi to korporacja, która jako jedyna w regionie i jedna z nielicznych w kraju, szkoli swoich kierowców z udzielania pierwszej pomocy medycznej. Wcześniej – o czym pisaliśmy już w naszym portalu – z taką inicjatywą wyszła jedna z białostockich firm motoryzacyjnych, zajmująca się m.in. autoholowaniem, która postanowiła przeszkolić kierowców lawet, co było ewenementem na skalę miasta, a moze i regionu. Zresztą, ów przedsiębiorstwo współpracuje z białostockimi taksówkarzami, więc pomysł korporacja mogła zaciągnąć, wiedząc o nim. I w sumie – słusznie.

Taksówkarz musi wiedzieć, jak zachować się w sytuacjach ekstremalnych, takich jak wypadki drogowe. Przez całą dobę jesteśmy do dyspozycji mieszkańców, widzimy rozmaite sytuacje i musimy umieć prawidłowo zareagować – tłumaczy Radosław Gołębiewski, wiceprezes Cooltura Taxi.

Do tej pory profesjonalny kurs, przeprowadzony przez ratowników medycznych, przeszło ponad dwudziestu taksówkarzy. Każdy, który został przeszkolony w wojewódzkiej stacji pogotowia, oprócz certyfikatu otrzymał też naklejkę informacyjną z napisem „Kierowca udzielający pierwszej pomocy”. Niebawem do ich grona dołączą kolejni kierowcy.

30 tysięcy kilometrów miesięcznie, blisko 200 aut, w tym 20 pojazdów hybrydowych, 25 postojów w mieście – to efekt dziewięcioletniej obecności na białostockim rynku. Cooltura Taxi to korporacja zrzeszająca doświadczonych kierowców. Każdy z nich w tym zawodzie – jak zapewnia zarząd – jest od co najmniej 10 lat. Większość samochodów jest wyposażona w klimatyzację. W każdej taksówce klienci mają do dyspozycji terminale płatnicze oraz możliwość zainstalowania aplikacji, służącej do zamawiania taksówki.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze